O filmie

Po wydarzeniach z finału „Avengers: Koniec gry” (2019) Superbohater z Sąsiedztwa musi sam stawić czoła nowym zagrożeniom w świecie, który zmienił się na zawsze. Tym razem podejmie wyzwanie „daleko od domu” – w Europie! W Meksyku Nick Fury (Samuel L. Jackson) i Maria Hill ( Cobie Smulders ) badają nienaturalną burzę, spowodowaną przez monstrum, uosabiające jeden z Żywiołów Ziemi. Quentin Beck ( Jake Gyllenhaal ), obdarzony supermocami osobnik, zjawia się niespodziewanie i w równie zagadkowy sposób pokonuje to niszczycielskie zjawisko natury. Fury i Hill rekrutują go do organizacji T.A.R.C.Z.A., nie podejrzewając, co może się kryć za jego nadzwyczajnymi mocami.

Tymczasem w Nowym Jorku dochodzi do serii szokujących wydarzeń, bo nagle powracają ludzie, którzy zniknęli pięć lat temu w wyniku działań Thanosa. Ich powrót to zasługa Avengersów, ale nie wszyscy mają powód do radości. Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland - „Avengers: Koniec gry”, „Diabeł wcielony”) wciąż opłakuje śmierć swojego mentora, Tony’ego Starka. Jak na typowego nastolatka przystało, bardziej od losów świata interesuje go, czy jego ulubiona koleżanka z klasy - MJ ( Zendaya ) jest nim autentycznie zainteresowana, bo on się w niej sekretnie kocha. Peter chciałby wyznać swe uczucia, ale boi się kompromitacji. Dlatego też wyraźnie ignoruje wiadomość od Hogana (Jon Favreau), że Fury pilnie chce się z nim skontaktować. Także ciotka Petera - May Parker (Marisa Tomei) nie pozwala chłopakowi zapomnieć o jego posłannictwie jako Spider-Man.

Superbohater z Sąsiedztwa tymczasem woli przyłączyć się do swych najlepszych przyjaciół - Neda (Jacob Batalon) i reszty, by wspólnie wyruszyć na szkolną wycieczkę do Europy. Jednak plan porzucenia stroju superbohatera na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się jednak pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą europejski kontynent. Pierwszym celem jest Wenecja, magicznie piękne miasto Włoch, które zostaje zaatakowane przez spektakularnie wielkie monstrum, uosabiające Żywioł Wody. Zachowując anonimowość, Peter pomaga w walce z tym 20 potworem i poznaje osobiście Mysterio – tajemniczego zbawcę ludzkości.

Do ich następnego spotkania dochodzi w malowniczej stolicy Czech, w Pradze, gdzie uaktywnia się inne monstrum – Żywioł Ognia. Fatalnym zbiegiem okoliczności Spider-Man przekazuje wtedy Mysterio super inteligentny artefakt o nazwie E.D.I.T.H., powstały w Stark Industries – ostatni i nadzwyczaj cenny dar od Iron Mana. Gdy bohater odkrywa prawdę o tym, że padł ofiarą oszustwa a wszystko było iluzją, wydaje się, że jest już za późno. Dwie inne wielkie europejskie stolice – Berlin i Londyn – są zagrożone. Czy zagłada świata jest nieuchronna? Tylko Spider-Man może powstrzymać szaleńca! „Spider-Man: Daleko od domu” (2019) powstał we współpracy dwóch wielkich wytwórni: Columbia Pictures i Marvel Studios. To se

Wszystkie filmy
Sortuj:
  • data emisji
  • alfabetycznie
Komentarze