2018-07-29

„Dywizjon 303” to historia polskiego zwycięstwa

0

Mówi Serwis i Telewizja POLSAT zapraszają na nowy film. Od 31 sierpnia w kinach. W sieci pojawił się długo oczekiwany zwiastun polskiej superprodukcji inspirowanej słynną książką Arkadego Fiedlera. Efekty specjalne robią niesamowite wrażenie. Czy doczekaliśmy się w końcu polskiego kina na poziomie „Dunkierki”? I co na to syn autora literackiego pierwowzoru, Marek Fiedler?

W „Dywizjonie 303”, który wejdzie do kin 31 sierpnia, zobaczymy znakomitych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz Brytyjczyków: Carę Theobold, Andrewa Woodalla czy Johna Kay Steela. Artystyczna mieszanka próbuje nie tylko pokazać działania słynnej polskiej eskadry, lecz także odtworzyć niezwykłą aurę, która towarzyszyła tym utalentowanym i niezwykle odważnym pilotom. Próbkę zapierających dech w piersiach efektów pracy filmowców można zobaczyć w zwiastunie.

Syn Arkadego Fiedlera, autora książki o słynnych podniebnych wojownikach - Marek Fiedler - twierdzi, że „Dywizjon 303” był dziełem życia jego ojca i każdy Polak powinien go zobaczyć. - Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Myślę, że każdy z nas, Polaków, powinien zobaczyć „Dywizjon 303”. To jest film, który na szczęście nie będzie dzielił w Polsce nikogo. Będzie dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać - powiedział.

Twórcy filmu „Dywizjon 303” mają nie tylko wsparcie rodziny pisarza, lecz także współpracowali ściśle z historykami, aby możliwie wiernie oddać realia tamtych czasów.

Dwa tygodnie wcześniej (17 sierpnia) na ekranach pojawi się brytyjski film „303. Bitwa o Anglię” z Marcinem Dorocińskim w jednej z ról. Serwis filmowy IMDB podaje, że w Wielkiej Brytanii będzie on wprowadzany równolegle do kin i na VOD przez platformę Rakuten TV. „Dywizjon 303” w reżyserii Denisa Delicia, którego partnerami realizacyjnymi są Dystrybucja Mówi Serwis i Telewizja POLSAT Sp. z o.o., wejdzie na ekrany polskich kin 31 sierpnia.

Oficjalny profil filmu „Dywizjon 303” na Instagramie

Zobacz także:
Agnieszka Odorowicz: Komercyjne nie znaczy łatwe
Dwa miliony biletów! Sukces filmu „Narzeczony na niby”
„Narzeczony na niby”, czyli nowe oblicze gwiazd ekranu
Piotr Adamczyk knuje, psuje i jest zły. Nie na niby!
„Narzeczony na niby” to dużo miłości i dużo wzruszeń
„Narzeczony na niby”, a śmieszy i wzrusza naprawdę
„Najlepszy”: Nowy smak zwycięstwa w kinie

Komentarze
© Polsat Film 2019