2018-09-10

„Anno Domini - Biblii ciąg dalszy” w Polsat Film

0

Trzymający w napięciu serial o tym, co działo się po wydarzeniach znanych z Biblii. Zrealizowana z rozmachem kostiumowa produkcja, która sprawia, że zamierzchła historia nabiera powabu i aktualności. „Anno Domini - Biblii ciąg dalszy” od 10 września w poniedziałki o godz. 19:10 w Polsat Film.

To zarówno dramat religijny, jak i historyczny. Akcja tego serialu rozpoczyna się w momencie, w którym skończyła się Biblia. Amerykański przebój telewizyjny i kinowy sprzed kilku lat i stanowi jej bezpośrednią kontynuację. Na podstawie przekazów biblijnych i historycznych rekonstruowane są opowieści o pierwszych wyznawcach Jezusa Chrystusa, ożywa ich dramatyczna walka o przetrwanie w złożonym i niebezpiecznym świecie - w Judei w pierwszej połowie I wieku naszej ery. 

Naród żydowski znajduje się pod okupacją rzymską. Trwa rywalizacja o serca i umysły ludzi. Jedni wyznawcy judaizmu walczą o wolność spod obcego ucisku, inni - kapłani ze Świątyni Jerozolimskiej pod wodzą Józefa Kajfasza (Richard Coyle) - zwalczają ich, by utrzymać władzę i stan posiadania. Na przewodniczącego Sanhedrynu naciskają Herod Antypas (James Callis) i jego żona, Herodiada (Claire Cooper). Rzym postrzega przez to Judeę jako najbardziej krnąbrną ze swoich prowincji, a w wojnie z Rzymianami Żydzi nie mogą wygrać.

Wtedy, pośród przemocy i intryg, pojawia się Jezus z Nazaretu (Juan Pablo Di Pace) ze swoim radykalnym przesłaniem nadziei i budowania powszechnego pokoju. Dla wielu ludzi jawi się jako wybawiciel. Dlatego stanowi też potencjalne zagrożenie dla Cesarstwa Rzymskiego i jego panowania w tym regionie świata. 

Rzymski namiestnik tej prowincji, Poncjusz Piłat (Vincent Regan) skazuje Go na śmierć na krzyżu. Ale ukrzyżowanie to dopiero początek. Po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa wokół jego uczniów, którym przewodzi św. Piotr (Adam Levy) oraz matki Jezusa, św. Marii (Greta Scacchi), powstaje pierwsza wspólnota chrześcijańska w Jerozolimie. 

Dwanaście odcinków tego serialu prowadzi przed pierwsze dni chrześcijaństwa. „Anno Domini - Biblii ciąg dalszy” - w poniedziałki od 10 września o godz. 19:10 w Polsacie Film.

Zobacz także:
Agnieszka Odorowicz: Komercyjne nie jest łatwe
Bardzo polskie spojrzenie okiem kamery
Święto dokumentu na 15. Docs Against Gravity
„Najlepszy”: Nowy smak zwycięstwa w kinie
Prawie Oscar. Fenomen filmu „Twój Vincent”

Komentarze
© Polsat Film 2019