2019-02-17

Nowa formuła „Polsat Doku w Polsat News”

0

W soboty o godz. 17:40 widzowie Polsat News mają okazję oglądać starannie wybrane, najlepsze dokumenty w ramach wspólnego cyklu z kanałem tematycznym Grupy Polsat - Polsat Doku. Wprowadzeniem do „Polsat Doku w Polsat News” jest rozmowa w studiu, w której biorą udział Agata Kaźmierska, dziennikarka Polsat News, oraz Radosław Sławiński, dyrektor kanałów tematycznych Polsat Play i Polsat Doku.

Cykl „Polsat Doku w Polsat News” w sobotnie, późne popołudnie, na antenie Polsat News, od 16 lutego w rozszerzonej formule. Od teraz przed emisją dokumentu widzowie mogą obejrzeć krótką rozmowę dzięki której dowiedzą się więcej o prezentowanej w danym tygodniu produkcji, jej twórcach, czy genezie powstania. Będzie o czym mówić, ponieważ Polsat Doku przygotował wyjątkowy, starannie wybrany zestaw dokumentów, o różnorodnej tematyce.

Wśród prezentowanych programów dokumentalnych zobaczymy m.in. wyjątkową mega-produkcję „Habit i Zbroja” poświęconą historii zakonu krzyżackiego, film „Ostatni górale” opowiadający o kilku polskich góralach, którzy wykonują te same zawody i dzielą te same pasje, które zajmowały ich przodków na przestrzeni minionych kilku stuleci, „Zdobyć Everest” o próbie zdobycie najwyższego szczytu świata, czy „Oddać życie za Kima - podróż przez Koreę Północną” o wyprawie dziennikarzy po odizolowanym od reszty świata państwie totalitarnym.

- Cieszę się, że widzowie Polsat News oprócz najświeższych informacji i publicystyki, mają możliwość obejrzenia najlepszych programów dokumentalnych wybranych przez Radosława Sławińskiego i zespół Polsat Doku. A dzięki rozmowie w studiu poprzedzającej emisję programu, dowiedzą się znacznie więcej o prezentowanych produkcjach - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji POLSAT.

Start cyklu „Polsat Doku w Polsat News” w sobotę 16 lutego o godz. 17:40 na antenie Polsat News. Na początek widzowie zobaczą zachwycające piękno polskiej przyrody w dokumencie produkcji ZDF pt. „Dzika Polska”.

- Przygotowany zestaw produkcji dokumentalnych jest interesujący. Zrobiliśmy selekcję filmów zarówno o tematyce historycznej, społecznej, ale także pokażemy piękno otaczającego nas świata w filmach przyrodniczych - mówi Radosław Sławiński, Dyrektor Polsat Play i Polsat Doku.

Polsat Doku to telewizja dla ludzi ciekawych świata - jego piękna, sekretów, problemów i tajemnic. Dla widzów zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami oraz dla fanów historii. Miłośników zwierząt, podróży, technologii oraz wszystkiego, co niezwykłe, intrygujące, warte poznania, doświadczenia i odkrycia. W porównaniu rok do roku, Polsat Doku w grudniu 2018, potroił swoją widownię uzyskując w grupie wiekowej 16-49 udziały na poziomie 0,12%. Stacja należy do TOP 20 kanałów dokumentalnych w Polsce.

Polsat News to od lat oceniania jako najbardziej rzetelna i obiektywna stacja informacyjna w Polsce. To właśnie na antenie Polsat News możemy zobaczyć takich dziennikarzy i prowadzących jak: Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Jarosław Gugała, Joanna Wrześniewska-Sieger, Agnieszka Gozdyra, Grzegorz Jankowski, Przemysław Talkowski, Bartosz Kurek, Joanna Racewicz, Joanna Górska, Beata Cholewińska, Przemysław Białkowski, Agnieszka Mosór, Mariusz Abramowicz, Milena Rostkowska-Galant, Paulina Sykut-Jeżyna czy Marek Horczyczak. Polsat News i dziennikarze stacji wielokrotnie zdobywali laury w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach, potwierdzając renomę i prestiż stacji jako jednego z najważniejszych kanałów informacyjnych w Polsce.

Komentarze
© Polsat Film 2019