2019-03-20

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w kinach

0

Nowa przygodowa produkcja dla młodzieży. Nie wolno przegapić! Dobra zabawa z dreszczykiem emocji - to najlepsza propozycja nie tylko na dzień wagarowicza. „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” od 21 marca w kinach. Zaprasza Dystrybucja Mówi Serwis.

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio - czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka - główni bohaterowie filmu - odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego - uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelka cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze.

Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

- Izka i Franek są jak yin i yang - przeciwieństwa, które się przyciągają i uzupełniają. Izka jest jak ogień, który zapala wszystkich do działania. Franek z kolei jest bardziej opanowany. Musi mieć wszystko perfekcyjnie zaplanowane, podczas gdy ona najpierw robi, a dopiero później myśli. Razem tworzą całość i mimo że są kompletnie różni, pod pewnymi względami są tacy sami. Połączy ich przyjaźń w chwili, w której się poznają. Dokładnie to samo przytrafiło się mi i Weronice, która wcieliła się w rolę Izki. Od samego początku naszej znajomości zaczęliśmy nadawać na tych samych falach. Jesteśmy przyjaciółmi, tak jak nasi filmowi bohaterowie - opowiada Szymon Radzimierski, odtwórca roli Franka.

Szymon to młody, ale już doświadczony podróżnik, który odwiedził prawie 40 krajów. Relacje ze swoich wypraw opisuje po polsku i angielsku na blogu, a dwie z nich ukazały się w formie książek: „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” i „Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia”. Ma też stałą rubrykę w miesięczniku „National Geographic Kids”. Wyrósł w przekonaniu, że pomaganie ludziom, zwierzętom i ochrona dzikiej przyrody to wartości, o które warto dbać od najmłodszych lat. Aby dotrzeć ze swoim przesłaniem do jeszcze większej liczby odbiorców, rozpoczął także karierę aktorską. Niezawsze związaną wyłącznie z tematyką ekologiczną.

- „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” inspirowany był Kinem Nowej Przygody, filmami Spielberga i Zemeckisa. Ten punkt wyjścia daje bardzo duże pole do popisu dla niezwykłej i pełnej przygód historii, która rozgrywa się w naszym świecie, ale równocześnie posiada wiele elementów z innego świata. To sprawia, że jest oryginalna i ciekawa dla widza. Widzowie, którzy widzieli już „Władców przygód”, twierdzą, że, podobnie jak serial „Stranger Things”, nasz film oddaje hołd kinu przygodowemu lat 80. I rzeczywiście tak jest - twierdzi reżyser, Tomasz Szafrański.

Premierę filmu zaplanowano na pierwszy dzień wiosny, czyli tzw. dzień wagarowicza. Czy okaże się przygodą godną tego dnia? Dostarczy pożądanej porcji wrażeń także w inne wiosenne dni? O tym najlepiej przekonać się osobiście.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” od 21 marca w kinach. 

Zobacz także:
„Underdog” podbija polskie kina i wyrusza w świat!
Kulisy oficjalnej premiery filmu „Underdog”. Kto się pojawił?
8 stycznia pokaz specjalny filmu „Underdog” z udziałem gwiazd
„Underdog”: Wyjątkowo mocne uderzenie na nowy rok
Gwiazdy mówią o swoich rolach w filmie „Serce nie sługa”
Jaki jest film „Serce nie sługa”? Zobacz zwiastun
Oglądaj w IPLA.TV: „Serce nie sługa” - kulisy
„Serce nie sługa”: Zobacz teledysk z piosenką do filmu
Agnieszka Odorowicz: Komercyjne nie znaczy łatwe
Dwa miliony biletów! Sukces filmu „Narzeczony na niby”
„Narzeczony na niby”, czyli nowe oblicze gwiazd ekranu
Piotr Adamczyk knuje, psuje i jest zły. Nie na niby!
„Narzeczony na niby” to dużo miłości i dużo wzruszeń
„Narzeczony na niby”, a śmieszy i wzrusza naprawdę
„Najlepszy”: Nowy smak zwycięstwa w kinie

Komentarze
© Polsat Film 2019