2020-01-23

Poznaj mafijny świat w „Jak zostałem gangsterem”

0

To historia oparta na faktach. Jakie jest prawdziwe oblicze polskiej mafii? - Film opowiada o ludziach żyjących w czasach, w których wydawałoby się, że będąc okrutnym, bezwzględnym i silnym psychicznie, można było panować nad wszystkim, nawet nad całym krajem - powiedział reżyser Maciej Kawulski. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w kinach od 3 stycznia 2020 roku.

Film opowiada o życiu jednego z najbardziej niebezpiecznych ludzi w Polsce. To gangsterska opowieść o miłości i przyjaźni na przełomie czterech dekad. Akcja rozpoczyna się w latach 70., kiedy poznajemy młodego „Bohatera”. Już jako dziecko nie jest chłopcem do bicia. Przeżywa fascynację przestępczym światem, a z czasem odkrywa w sobie pragnienie wielkich pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Jego gangsterski talent rozkwita w bardzo szybkim tempie. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię, który zaczyna siać postrach w mieście. „Bohater” z małego dziecka staje się mafijnym bossem.

Scenariusz jest oparty na faktach i ukazuje autentyczną historię, która po raz pierwszy w polskim kinie ukaże prawdziwe oblicze polskich mafiosów. Film przeprowadza nas przez historię gangsterskiego półświatka, który rozkwitał w czasach transformacji ustrojowych w Polsce. Jego przedstawiciele zaczynali w kreszowych dresach, aby potem zamienić je na stylowe garnitury i skórzane kurtki. Rządzili organizacjami przestępczymi, które wykorzystując słabość państwa, rosły szybko w siłę.

W filmie widzimy także inne oblicze „Bohatera”, dla którego nie liczą się wyłącznie kryminalne porachunki. Ważna jest dla niego rodzina, charakter i ekipa, z którą jest na dobre i na złe. - Kiedy dostałem tekst scenariusza, zrozumiałem, że po raz pierwszy w polskim kinie życie gangstera zostało opowiedziane, a nie zinterpretowane. Zrozumiałem, że nie czytam kolejnego skryptu z rozprawy sądowej, tylko przepiękną opowieść człowieka, który przetrwał głównie dlatego, że był zdolny do uczuć. To czterdzieści lat życia zmieszczone w dwugodzinnym obrazie w taki sposób, że ani przez chwilę nie czujesz niedosytu i przesytu - zaznaczył reżyser Maciej Kawulski, który w swoim dorobku ma także film „Underdog”.

W główną rolę wcielił się Marcin Kowalczyk. Partnerują mu Tomasz Włosok, który gra Waldena, najbliższego przyjaciela oraz Natalia Szroeder w roli Magdy, jego ukochanej. Dla wokalistki, która wygrała siódmą edycję programu „Dancing with the stars. Taniec z Gwiazdami” w Polsacie jest to debiut na dużym ekranie. W obsadzie znalazły się również tak uznane nazwiska ze świata filmu, jak Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

Produkcja skierowana jest do osób powyżej 18. roku życia, podobnie jak poniższy zwiastun.

Produkcja skierowana jest do osób powyżej 18. roku życia, podobnie jak poniższy zwiastun.

   

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w kinach od 3 stycznia 2020 roku. Dystrybutorem jest Next Film.

Komentarze
© Polsat Film 2020