2020-01-23

„Psy 3. W imię zasad”. Kultowi bohaterowie w akcji!

0

Najgorętsza premiera 2020 roku. Los ponownie złączy starych znajomych. Po 25 latach Franz Maurer i Waldek „Nowy” Morawiec, czyli Bogusław Linda i Cezary Pazura, spotykają się na wielkim ekranie. Mężczyźni muszą zmierzyć się z demonami przeszłości. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Władysław Pasikowski. „Psy 3. W imię zasad” w kinach 17 stycznia 2020 roku.

Czasy się zmieniają, a... „Psy” znowu na ekranie! W 1992 roku pierwsza część zrewolucjonizowała polskie kino akcji. Dwa lata później pojawiła się jej kontynuacja - „Psy 2. Ostatnia krew” i także obrosła legendą. Cytaty z tych filmów na stałe weszły do potocznej mowy i stały się częścią popkultury.

14 stycznia odbyła się uroczysta premiera filmu oraz relacja na żywo z czerwonego dywanu, którą prowadziła Paulina Chylewska. W rozmowach z prezenterką Telewizji POLSAT bohaterowie produkcji opowiedzieli o swoich rolach, a także zdradzili wiele anegdot z planu zdjęciowego.

Co czeka widzów w trzeciej części kultowej serii? Franz Maurer po 25 latach odsiadki wychodzi na wolność i musi na nowo poznać Polskę. Nic już nie jest takie, jak zapamiętał. Dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać. Jak odnajdzie się w takim świecie?

Los ponownie łączy go z dawnymi znajomymi - Waldkiem „Nowym” Morawcem i ... Radosławem Wolfem (Artur Żmijewski), którego życie wisiało na włosku gdy został postrzelony w krtań. Handlarza z Serbii Franz widział po raz ostatni, kiedy pokrzyżował mu plany i udaremnił nielegalny transport broni do Sarajewa. Czy dogadają się po tylu latach? - To prawda, że my psy, musimy trzymać się razem. Mówią, że męska przyjaźń przetrwa wszystko, ale może się okazać, że stare rany wciąż się nie zagoiły, a pewnych rzeczy nie da się zapomnieć... - stwierdza Artur Żmijewski. 

Do gry wkraczają również nowi aktorzy, jak Marcin Dorociński, który wciela się w rolę Wita. - To jest taki facet, który nie odpuszcza. Bezapelacyjnie, do samego końca. Podobnie zresztą jak wszyscy w tym filmie - mówi.

W obsadzie także plejada znanych postaci ze świata filmu, czyli: Arkadiusz Jakubik, Edward Linde-Lubaszenko, Mirosław Baka, Jan Frycz, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt, Jacek Beler, Wojciech Zieliński, Eryk Lubos i Dominika Kluźniak. W produkcji wystąpiła również Aleksandra Linda, córka Bogusława Lindy, oraz znana z serialowych ról Dominika Walo, dla której to debiut na dużym ekranie.

Film na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował Władysław Pasikowski, autor dwóch poprzednich części. Producentem jest Klaudiusz Frydrych, współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga”. Partneruje mu Janusz Dorosiewicz, producent hitu „Psy 2. Ostatnia krew”. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki.

  

„Psy 3. W imię zasad” w kinach od 17 stycznia 2020 roku. Koproducentem filmu jest Telewizja POLSAT.

Komentarze
© Polsat Film 2020