2020-02-28

„Krzywy kadr”: Mateusz Banasiuk o filmie „Furioza”

0

Aktor opowiedział o swojej zaskakującej metamorfozie i uchylił rąbka tajemnicy. W rozmowie z Jakubem Jusińskim przybliżył szczegóły produkcji, która ukazuje świat kibiców. Bohater serialu „Pierwsza miłość” prezentuje widzom swoje zupełnie inne oblicze. Ale to nie były jedyne tematy rozmowy w trzecim odcinku programu „Krzywy kadr”.

Oglądaj „Krzywy kadr” online na IPLA.TV.

„Furioza” opowiada historię grupy kibiców z Trójmiasta, dla których adrenalina, honor i zasady są najważniejsze. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami ze stadionowego świata. W obrazie nie zabraknie scen walki i mocnych dialogów. Główne role obsadzają m.in. Mateusz Banasiuk, Mateusz Damięcki i Weronika Książkiewicz.

Gość trzeciego odcinka „Krzywego kadru” wcielił się w postać lekarza, który niespodziewanie pojawi się we wspomnianej grupie. Tą rolą aktor całkowicie wychodzi z szufladki osoby, która potrafi zagrać tylko sympatycznych, spokojnych chłopaków. Artystę możemy kojarzyć z takich filmów, jak: „7 uczuć”, „Pitbull. Ostatni pies” i „Płynące wieżowce”. Za to widzowie Polsatu z pewnością pamiętają go jako Radosława Zielińskiego w serialu „Pierwsza miłość”. Tym razem dzięki „Furiozie” poznamy go z zupełnie innej strony.

W tworzeniu scenariusza pomagali różni ludzie, którzy stykali się ze środowiskiem kibiców.
- Powiedziałeś, że to są historie inspirowane tym, co powiedzieli dziennikarze, policja i gangsterzy. Tak sobie myślę, że każda z tych społeczności mogła trochę inaczej emocjonalnie opisać te historie - stwierdził prowadzący Jakub Jusiński.
- Pewnie tak, ale ja już dostałem gotowy scenariusz. Nie spotykałem się z tymi osobami. Za to spotkałem kilku bardzo fajnych kiboli, którzy nam pomagali. Fantastyczni goście - dodał Mateusz Banasiuk.
- Pomogli Ci wejść w rolę? - pyta dziennikarz.
- Oni w ogóle brali udział w filmie. Będą na ekranie. Nie powiem, którzy z nich. Ale spokojnie, nie będą mieli pasków na oczach (śmiech) - odpowiedział aktor.

„Krzywy kadr” to nowy, niebanalny program, w którym Jakub Jusiński z IPLA.TV i POLSAT.PL w zabawny sposób opowiada o najnowszych produkcjach filmowych i rozmawia z postaciami ze świata kina. 

Komentarze
© Polsat Film 2021