2020-08-21

„Krzywy kadr”: Jaką aktorką jest Eliza Rycembel?

0

Poznaj bliżej artystkę nazywaną „objawieniem polskiego kina” i laureatkę nagrody Orła w kategorii „Najlepsza drugoplanowa rola kobieca” za film „Boże Ciało”. Co zmieniła w niej wizyta w Hollywood? Czy jej telefon rozdzwonił się po ceremonii Oscarów? Eliza Rycembel opowiedziała także o emocjach w grze aktorskiej oraz co sądzi o akademiach teatralnych. Na rozmowę zaprasza Jakub Jusiński.

Oglądaj „Krzywy kadr” online na IPLA.TV.

Eliza Rycembel debiutowała w 2014 roku rolą Lili Śliwińskiej w filmie „Obietnica”, po którym została nazwana „objawieniem polskiego kina”. Krytycy doceniają ją za „dojrzałość i prawdę w kreacjach aktorskich, za sprawdzenie się w bardzo wymagających projektach oraz za wyrazistą i ciekawą osobowość ekranową”. Często wciela się w postacie silnych i niezależnych kobiet.

Pomimo młodego wieku grała u boku takich gwiazd jak Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński i Agata Buzek w filmie „Ciemno, prawie noc” czy Borys Szyc, Magdalena Boczarska i Józef Pawłowski w produkcji „Piłsudski”. Jednak tak naprawdę pomimo kilku sukcesów, jej kariera dopiero się rozkręca. Przeciwko jakim rzeczom buntuje się na planach zdjęciowych? Dlaczego powiedziano kiedyś o niej, że ma w oczach „dużo siły i mroku”? I jak wspomina galę rozdania Oscarów?

- Czy po tym doświadczeniu bycia w Hollywood na takiej uroczystości, w twoim sercu zrodziło się przekonanie, że naprawdę nie ma dla ciebie granic w tym zawodzie? - pyta Jakub Jusiński.
- Tak, chociaż brzmi to źle, ale tak - odpowiada skromnie Eliza Rycembel.
- Dlaczego źle? - zastanawia się prowadzący.
- Od razu zaczęłam myśleć, jak można byłoby to zinterpretować (śmiech). Jednak zawodowo czuję, że w kontekście moich marzeń o pracy za granicą, co oczywiście nie jest takie proste i być może mi się nigdy nie uda, to i tak nic nie powinno mnie powstrzymać przed tym, aby odezwać się do jakiegoś zagranicznego agenta oraz brać udział w międzynarodowych castingach - tłumaczy aktorka.

„Krzywy kadr” to nowy, niebanalny program, w którym Jakub Jusiński z IPLA.TV i POLSAT.PL w zabawny sposób opowiada o najnowszych produkcjach filmowych i rozmawia z postaciami ze świata kina. W drugim sezonie autorzy formatu proponują odświeżoną oprawę, kolejnych wspaniałych gości i niecodzienne pomysły. Nowością są „Krzywe pytania”, które czasem bawią, czasem śmieszą, czasem zaskakują, a przede wszystkim wyciągają gości z bezpiecznej strefy komfortu. 

Komentarze