2020-12-04

„Krzywy kadr”: Gościem Adam Woronowicz

0

Niektórzy uważają, że jego śmiech jest najlepszym antydepresantem. Dlaczego? Lista nagród i fantastycznych kreacji aktora jest długa. Ludzie pokochali go za rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, natomiast krytycy docenili za postać Hermanna von Kraussa w obrazie „Kamerdyner”. Adam Woronowicz to także człowiek wielu anegdot. Którymi podzielił się tym razem?

Oglądaj „Krzywy kadr” online na IPLA.TV.

Ciężko nie zauważyć Adama Woronowicza, kiedy pojawia się na ekranie. Widzowie uwielbiają go za charakterystyczny głos i śmiech, co widać zwłaszcza po pozytywnym odbiorze filmu oraz serialu „Mayday”, w którym wcielił się w postać Staszka. Polski świat kina uhonorował go we wrześniu 2018 roku nagrodą dla najlepszego aktora na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Artysta w rozmowie z Jakubem Jusińskim podzielił się tym, jak emocjonalnie odbiera wszelkie wyróżnienia. W drugiej części programu, czyli „Krzywe pytania”, przyznał się na przykład, co kupił za pierwszą rolę? Czy ma żal do łódzkiej filmówki za to, że go odrzucili? Czy po filmie „Jak zostałem gangsterem” zastanawiał się nad karierą zawodnika MMA? I wreszcie, jaką najważniejszą lekcję odebrał Adam Woronowicz od mistrzów swojego zawodu?

- Pamiętam, że Zbigniew Zapasiewicz, z którym spotkałem się na drugim roku, nauczył nas czegoś takiego jak „czas na scenie”. Dzisiaj, jak oglądam kreskówki, to wydaję mi się, że zachowywałem się kiedyś jak te postacie - wyjaśnia artysta.
- Dlaczego? - dopytuje Jakub Jusiński.
- Po prostu byłem za szybki na scenie. Nie zdążyłem dobrze na nią wejść, a już mnie na niej nie było (śmiech). Rozpierała mnie energia. I mój profesor zaczął mnie „spowalniać”. Dał mi jakieś lekarstwo. Bardzo na mnie wpłynął siłą swojego spokoju - tłumaczy Adam Woronowicz.

„Krzywy kadr” to nowy, niebanalny program, w którym Jakub Jusiński z IPLA.TV i POLSAT.PL w zabawny sposób opowiada o najnowszych produkcjach filmowych i rozmawia z postaciami ze świata kina. W drugim sezonie autorzy formatu proponują odświeżoną oprawę, kolejnych wspaniałych gości i niecodzienne pomysły. Nowością są „Krzywe pytania”, które czasem bawią, czasem śmieszą, czasem zaskakują, a przede wszystkim wyciągają gości z bezpiecznej strefy komfortu. 

Komentarze