2021-12-16

Familijne opowieści na ratunek świętom w Polsat Film!

0

Wigilia i Boże Narodzenie pełne porywających przebojów dla całej rodziny. Od znakomitych animacji, przez świąteczne klasyki i produkcje familijne, aż po doskonałe kino w gwiazdorskiej obsadzie. „Smerfy”, „Dziadek do orzechów”, „Królowa Śniegu”, „Kevin sam w Nowym Jorku”, „Święty Mikołaj z 34 Ulicy” czy Colin Firth, Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda i Meryl Streep w spektakularnym „Mary Poppins powraca”. To i wiele więcej w Polsat Film w Wigilię oraz oba dni świąt Bożego Narodzenia.

Polsat Film ma na Święta wspaniałą ofertę dla całych rodzin. Wszystkie pokolenia mogą wspólnie spędzić czas przy filmach oraz animacjach, które zyskały uznanie widzów na całym świecie, a także liczne nominacje do prestiżowych nagród. Ratowanie Świąt czas rozpocząć! Nie tylko dosłowne, jak w przypadku renifera Niko, lecz także metaforyczne, familijne, w domu przed telewizorem. W końcu wspólne oglądanie nas do siebie zbliża i pomaga poczuć magię tego niezwykłego okresu, jedynego takiego w całym roku. Warto spędzić w ten sposób czas z najbliższymi.

WIGILIA, 24 grudnia 2021 r.

„Smerfy: Opowieść wigilijna” - godz. 12:30
Do wioski Smerfów zawitała Gwiazdka, która ma przynieść radość wszystkim... oprócz Smerfa Marudy, oczywiście. Gdy Maruda mówi, że nie wierzy w ducha Świąt, Papa Smerf postanawia działać. Tylko jego magiczna mikstura i trzy zaczarowane Smerfy mogą przywrócić porządek. Czy Smerfy Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt sprawią, że Maruda uwierzy w świąteczną magię, zanim wioska wpadnie w łapy złego Gargamela? Oto zupełnie nowa, zabawna i wzruszająca, niebieska „Opowieść Wigilijna”, jakiej jeszcze nie było!

„Świąteczna gorączka 2” - godz. 12:50
Zobacz także: 26 grudnia o godz. 14:10
Kontynuacja doskonałej komedii świątecznej z 1996 roku, w której Arnold Schwarzenegger chciał za wszelką ceną kupić synowi na Gwiazdkę nieosiągalnego Turbo-Mana. Tym razem za kamerą Alex Zamm („Klan urwisów powraca”), a w roli zdesperowanego ojca Larry „The Cable” Guy, który chce znaleźć dla swojej ośmioletniej córeczki, Noel (Kennedi Clements), prezent idealny. Okazuje się, że jest nim najpopularniejsza zabawka sezonu, miś Harrison (Alex Zamm). Niestety, jest wyprzedana i praktycznie nieosiągalna. Larry rywalizuje jednak o miano lepszego taty z nowym ojczymem Noel. Zamierza więc zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby spełnić jej świąteczne marzenie.

„Rodzinny dom wariatów” - godz. 16:45
Święta Bożego Narodzenia w wielopokoleniowym domu państwa Stone z malowniczej Nowej Anglii. Najstarszy syn przywozi do domu narzeczoną, aby przedstawić ją swoim rodzicom, braciom i siostrom. Ekscentryczni Stone’owie witają potencjalną synową – dopiętą na ostatni guzik, bezwzględną karierowiczkę z Nowego Jorku – z zażenowaniem, powątpiewaniem, zaskoczeniem, wrogością i źle skrywaną pogardą. Nie godząc się z wyborem syna, postanawiają dać uprzykrzonej dziewczynie nauczkę, na jaką ich zdaniem zasługuje.

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” - godz. 18:55
Zobacz także: 25 grudnia o godz. 11:55
Ta produkcja Disneya to baśniowe widowisko aktorskie, które nawiązuje do „Dziadka do orzechów” - zarówno baletu Piotra Czajkowskiego, jak i opowiadania E.T.A. Hoffmanna. Bohaterką tego filmu jest dziewczynka o imieniu Clara (Mackenzie Foy), która w Wigilię Bożego Narodzenia jest świadkiem niezwykłych wydarzeń. Widzi ona, jak jej ulubiona zabawka - Dziadek do orzechów - ożywa i staje do walki z Królem Myszy. Po pokonaniu potwora Dziadek do orzechów zabiera Klarę do magicznej krainy zamieszkałej przez lalki. Dziewczyna szuka jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczego, innego wymiaru. W drodze poznaje żołnierza Phillipa. Po przybyciu na wyznaczone miejsce nastolatka spotyka Cukrową Wróżkę (Keira Knightley) i dowiaduje się, że królestwom Śnieżynek, Kwiatów i Słodyczy zagraża armia mrocznej krainy, którą rządzi Matka Cyrkonia (Helen Mirren), Władczyni Czwartego Królestwa. Czy głównej bohaterce uda się odnaleźć upragniony klucz oraz zaprowadzić ład w magicznej krainie?

„Co wiecie o swoich dziadkach?” - godz. 21:00
Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Bohaterowie przeboju „Tata kontra tata” - ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) - teraz przyjaźnią się i łączą siły, żeby pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Ich świeża przyjaźń szybko zostaje poddana ciężkiej próbie, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldschoolowy ojciec Dusty'ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada - przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Niedawna rodzinna sielanka szybko zamienia się w kompletny chaos, a nowe partnerstwo Dusty'ego i Brada w dawną rywalizację. Ta przezabawna i pogodna świąteczna komedia rzuca nowe światło na termin „rodzina patchworkowa”.

BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia 2021 r.

„Królowa Śniegu 3: Ogień i lód” - godz. 8:10
Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza więc na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W jej trakcie bohaterowie natrafiają na artefakt, który pochodzi z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty?

„Renifer Niko ratuje święta” - godz. 10:05
Mama samotnie wychowała małego renifera Niko, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrznej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów - reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi - wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą - wyrusza w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wysoka - wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, lecz także całemu światu. Zamierzają bowiem zniszczyć święta Bożego Narodzenia.

„Mary Poppins powraca” - godz. 13:50
Niezwykły musical fantasy Disneya. Przenosimy się do Londynu roku 1935. Akcja rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach z klasycznej wersji „Mary Poppins”. Nadszedł Wielki Kryzys. Przy ulicy Czereśniowej 17 nadal mieszka rodzeństwo Banks. Dorosła Jane (Emily Mortimer) pomaga w prowadzeniu rodzinnego domu. Podczas gdy jej brat, Michael (Ben Whishaw) - niedoceniony artysta i wdowiec wychowujący trójkę dzieci - zmaga się z depresją. Problemy finansowe sprawiły, że Michael podjął pracę kasjera w Fidelity Fiduciary Bank, którego jego zmarły ojciec był akcjonariuszem. Rodzina tonie w długach i wkrótce może stracić dach nad głową z czym ma związek nowy prezes tego banku, William Weatherall Wilkins (Colin Firth). Sytuacja wydaje się beznadziejna, więc Mary Poppins (Emily Blunt) powraca, by pomóc rodzeństwu Banks przetrwać ten trudny czas. Dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom oraz przy wsparciu wiernego przyjaciela Jacka (Lin-Manuel Miranda) i ekscentrycznej kuzynki o imieniu Topsy (Meryl Streep) magiczna niania w cudowny sposób pomaga swoim podopiecznym odnaleźć na nowo radość w ich codziennym życiu. Wszystko jest możliwe, nawet to, co nie jest możliwe!

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, 26 grudnia 2021 r.

„Pierwsza gwiazdka” - godz. 8:20
Nominowana do Złotych Globów animacja o małym, odważnym osiołku o imieniu Bo, który tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i wybiera wolność. Ucieka, by spełnić swe marzenia. A razem z nim ucieka Dave, gołąb o wielkich aspiracjach. Po drodze spotykają uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody. Wspólnie z trzema przezabawnymi wielbłądami oraz kilkoma innymi ekscentrycznymi stworzeniami podążają za tytułową gwiazdą. Po drodze poznają Marię i Józefa oraz towarzyszą im aż do stajenki w Betlejem, gdzie narodzi się Jezus Chrystus. Staną się niespodziewanymi bohaterami historii wszech czasów, opowieści o kulisach jednych z najważniejszych dla chrześcijan świąt - pierwszych świąt Bożego Narodzenia.

„Renifer Niko ratuje brata” - godz. 10:10
Niko powraca! Najsympatyczniejszy renifer świata i pomocnik legendarnej Eskadry Świętego Mikołaja musi uratować braciszka Riko i udowodnić światu, że renifery mają miękkie serca i twarde charaktery! Marzenia Niko się spełniły - trafił do ekipy odlotowych reniferów Świętego Mikołaja. Jednak teraz czeka go zupełnie nowe wyzwanie. Jest już nastolatkiem, ale nadal skrycie marzy o tym, żeby jego mama i tata, członek Latającej Eskadry Świętego Mikołaja, zamieszkali razem. Wszystko zmienia się, gdy mama oznajmia mu, że poznała sympatycznego renifera Lenniego i to on zamierza wprowadzić się do nich razem ze swoim małym, słodkim synkiem o imieniu Riko. Niko już nie jest „sam w domu”. Młodszy braciszek sprawia mnóstwo problemów. Rozżalony Niko z trudem próbuje odnaleźć się w roli przyrodniego brata. Czuje, że został zepchnięty na drugi plan. Tymczasem Biała Wilczyca od dawna chce się na nim zemścić za pokonanie jej brata, Czarnego Wilka. Jeden z jej pomocników, ogromny orzeł, spostrzega renifera, który podczas zabawy oddalił się od stada i, myśląc, że jest to Niko, porywa go do siedliska orłów. Kiedy niesforny Riko znika, dzielny Niko staje na czele wyprawy ratunkowej, mając do pomocy niezawodnych przyjaciół - wiewióra Juliusza i łasicę Wilmę.

„Święty Mikołaj z 34 Ulicy” - godz. 11:45
Mała Susan (Mara Wilson) z Nowego Jorku podejrzewa, że Święty Mikołaj nie istnieje. Jej mama, Dorey Walker (Elizabeth Perkins), jest zbyt pochłonięta pracą zawodową, aby ulec magii nadchodzących świąt. Tymczasem pewien starszy mężczyzna, Kriss Kringle (Richard Attenborough), pracuje w przebraniu Świętego Mikołaja w wielkim, słynnym domu towarowym przy 34 ulicy, przyczyniając się swoim serdecznym zachowaniem do zwiększenia obrotów w okresie przedświątecznym. Szef konkurencyjnej sieci handlowej knuje intrygę, by skompromitować tego Świętego Mikołaja. Nikt nie podejrzewa, że Kriss to prawdziwy Święty Mikołaj, który właśnie przybył do miasta, by udowodnić, że Susan nie ma racji, wątpiąc w jego istnienie. Aby dowieść, kim jest naprawdę, zgadza się nawet na proces sądowy. Jego obrony podejmuje się młody i przystojny prawnik, Bryan Bedford (Dylan McDermott), który przy okazji cudownym zrządzeniem losu zakochuje się w mamie małej Susan... Czy Święty Mikołaj z centrum handlowego zdoła potwierdzić swą nadzwyczajną tożsamość i sprawi, że Susan znów zacznie wierzyć w magię świąt Bożego Narodzenia?

„Kevin sam w Nowym Jorku” - godz. 18:30
Kontynuacja przeboju wszech czasów, filmu „Kevin sam w domu”. Zbliża się kolejne Boże Narodzenie i rodzina McCallisterów oraz liczni kuzyni tym razem wybierają się na odpoczynek świąteczny na Florydę. Ponieważ wciąż dobrze pamiętają, jak wiele kłopotów mieli poprzednio w Paryżu, kiedy Kevin (Macaulay Culkin) został sam w domu, tym razem wszyscy go bardzo pilnują. Ale raz jeszcze z powodu awarii prądu przyjeżdżają na lotnisko dosłownie w ostatniej chwili i w wyniku nieporozumienia Kevin, biorąc przez pomyłkę obcego mężczyznę za swojego tatę, wsiada do samolotu lecącego do Nowego Jorku. Po raz kolejny zostaje więc na święta zupełnie sam i w dodatku w obcym mieście. Spotyka tu dwóch „dawnych” znajomych: Harry’ego (Joe Pesci) i Marva (Daniel Stern) - poprzednio  znanych jako „mokrzy bandyci”, który obecnie zmienili zakres działalności i nazwali się „bandyci – lepkie ręce”. Harry i Marv ukryli się wśród dekoracji, w domkach dla lalek, by pod osłoną nocy, gdy sklep opustoszeje, wyjść z ukrycia i obrabować skarbonkę z datkami na biedne dzieci. Kevin nie zamierza im na to pozwolić!

Zaplanuj niezapomniane święta w rodzinnej atmosferze z Polsat Film!

Komentarze