2022-01-17

Gwiazdy na planie produkcji Grupy Polsat Plus „Zadra”

0

Oto kobiece oblicze polskiego hip-hopu. Zadziorne jak pseudonim z tytułu. Nowa produkcja Grupy Polsat opowiada historię dziewczyny, która stawia pierwsze kroki jako raperka, marzy o wielkiej karierze i lepszym życiu dla siebie i bliskich. W najważniejszych rolach występują: Jakub Gierszał, Magdalena Wieczorek, Magdalena Różczka, Margaret i Ignacy Liss. Zobacz wideo z planu.

„Zadra” opowiada o tym, że rap to muzyka również dla kobiet, które potrafią rapować nie gorzej od mężczyzn. Mało tego - niektóre z nich muszą rapować, żeby wyrażać siebie! Ten gatunek muzyczny przez lata był zdominowany przez mężczyzn, ale płeć piękna wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, również w Polsce. Dziewczynom nie jest jednak łatwo, a historia „Zadry” pokazuje, jak wysoka bywa cena kariery w tej branży. Zwłaszcza dla kobiety.

Dojrzewanie bohaterki
Nastoletnia bohaterka, zmagając się z licznymi przeciwnościami, dojrzewa do bycia „Zadrą”. Pochodzi ze zwykłego osiedla, ma marzenia i za wszelką cenę chce je spełnić. Dążąc do nich, pokaże niebywałą siłę swojej determinacji. Takiej bohaterki w polskim kinie jeszcze nie było.

Kto za tym stoi?
W obsadzie znaleźli się m. in. Jakub Gierszał, Magdalena Wieczorek, Magdalena Różdżka, Margaret, Ignacy Liss. Za muzykę odpowiada producent 1988, czyli połowa kultowego duetu „Syny”. Za scenariusz odpowiada Monika Powalisz, a reżyseruje Grzegorz Mołda.

„Zadra” w kinach od 10 marca 2023 roku.