2022-03-10

Oscarowy marzec: Największe kinowe przeboje w Polsat Film

0

94. gala Amerykańska Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w 2022 roku odbywa się z miesięcznym opóźnieniem - 27 marca. O Oscary mogą walczyć filmy, które miały premierę w 2021 roku, a także w styczniu i lutym roku 2022. Przy tej okazji warto przypomnieć sobie produkcje, które ubiegały się o te najważniejsze statuetki branży filmowej w poprzednich latach. Wiele spośród nich można obejrzeć na antenie Polsat Film.

„Król Lew”
Ta animacja przygodowa produkcji Walt Disney Pictures to remake filmu animowanego o tym samym tytule z 1994 roku. Główny bohater, Simba, pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowo poznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne mu dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości… „Król Lew” (2019) został doceniony przez krytyków filmowych i otrzymał nominację do Oscara w kategorii: najlepsze efekty specjalne. Ich twórcami są: Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones i Elliot Newman.
Emisja: piątek, 11 marca, godz. 18:30

„Transformers: Ciemna strona Księżyca”
„Transformers: Ciemna strona Księżyca” to wyborowe kino akcji w scenerii science-fiction. Ma wielu fanów na całym świecie. Branża filmowa szczególnie ceni nowatorstwo realizacji. Film był trzykrotnie nominowany do Oscara - w kategoriach: najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk oraz najlepszy montaż dźwięku.
Emisja: sobota, 12 marca, godz. 21:00

„Kraina lodu II”
Przebojowa animacja przygodowa, a zarazem musical. Wspaniałe widowisko dla całej rodziny. „Kraina lodu II” to jeden z największych hitów Disneya. Utwór „Into the Unknown” autorstwa Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopeza był nominowany do Oscara (2019) w kategorii: najlepsza piosenka.
Emisja: niedziela, 13 marca, godz. 10:45

„Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”
W drugiej odsłonie przeboju kinowego jedyny w swoim rodzaju pirat - kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) - powraca, by spłacić dług, który zaciągnął u władcy podmorskich głębin. Film „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów na całym świecie. Produkcja została nagrodzona Oscarem za najlepsze efekty specjalne, a także nominowana do Oscara w trzech innych kategoriach: najlepsza scenografia, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż dźwięku.
Emisja: niedziela, 13 marca, godz. 17:50

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”
Ten mroczny komediodramat to historia zdesperowanej matki, której córka została brutalnie zamordowana, a śledztwo utknęło w martwym punkcie. Co można napisać na billboardzie, a czego nie, by skłonić stróżów prawa do działania?
Film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” zdobył aż 43 nagrody, a był nominowany do 65! Oprócz dwóch Oscarów, którymi uhonorowano parę znakomitych aktorów - Frances McDormand i Sama Rockwella - film otrzymał jeszcze pięć innych oscarowych nominacji w kategoriach: najlepszy film (2018 roku), najlepszy aktor drugoplanowy (Woody Harrelson), Najlepszy scenariusz oryginalny (Martin McDonagh), najlepsza muzyka oryginalna (Carter Burwell) i najlepszy montaż (John Gregory).
Emisja: poniedziałek, 14 marca, godz. 00:00 oraz 21:00

„Czarownica 2”
Widowisko fantasy, którego akcja rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach, opowiedzianych w „Czarownicy” (2014) - przeboju kinowym z brawurową kreacją Angeliny Jolie. Wzajemne relacje Diaboliny (Angelina Jolie) i jej córki chrzestnej, Aurory (Elle Fanning), zostaną wystawione na ciężką próbę za sprawą wyjątkowo perfidnej intrygantki - królowej Ingrith (Michelle Pfeiffer)… „Czarownica 2” była nominowana do Oscara w kategorii: najlepsza charakteryzacja i fryzury.
Emisja: piątek, 18 marca, godz. 18:30

„Avengers: Koniec gry”
„Avengers: Koniec gry” to kulminacja kinowego uniwersum Marvela. To kino akcji w scenerii science-fiction, najbardziej kasowy film wszech czasów. Był nominowany do Oscara w kategorii: najlepsze efekty specjalne.
Emisja: czwartek, 17 marca, godz. 23:10 oraz piątek, 18 marca, godz. 21:00

„Toy Story 4”
„Toy Story 4” to arcydzieło animacji komputerowej pełne zabawnych, a zarazem wzruszających sytuacji. Film otrzymał Oscara w 2020 roku w kategorii: najlepsza animacja długometrażowa oraz nominację za najlepszą piosenkę: „I Can’t Let You Throw Yourself Away” w wykonaniu Randy’ego Newmana, który był też kompozytorem muzyki do tego filmu.
Emisja: niedziela, 20 marca, godz. 10:50

„Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”
Jeszcze więcej zabawnych intryg, fenomenalnych efektów specjalnych, mrocznych tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji w trzeciej części przygód najsłynniejszych piratów wszech czasów! Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp) utracił „Czarną Perłę” i przebywa gdzieś na krańcu świata, w miejscu, którego za żadne skarby nie chciałby odwiedzić żaden szanujący się pirat… Ten widowiskowy film przygodowy z elementami fantasy odniósł sukces na całym świecie i otrzymał dwie nominacje do Oscara w kategoriach: najlepsze efekty specjalne i najlepsza charakteryzacja.
Emisja: niedziela, 20 marca, godz. 17:30

„Iron Man”
Film akcji na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics o superbohaterze o tym samym imieniu. Zamożny przemysłowiec Tony Stark zostaje zmuszony do zbudowania kombinezonu pancernego po zagrażającym życiu incydencie. Przedsiębiorca decyduje się na wykorzystanie swojej technologii do walki ze złem - jako Iron Man! To widowisko science fiction otrzymało dwie nominacje do Oscarów w kategoriach: najlepsze efekty specjalne i najlepszy montaż dźwięku.
Emisja: sobota, 19 marca, godz. 23:25 oraz niedziela, 20 marca, godz. 21:00

„Kevin sam w domu”
Bez tej znakomitej komedii familijnej nie ma Wigilii w polskich domach. Ośmioletniego Kevina McCallistera (Macaulay Culkin) w starciu ze złodziejami stać niemal na wszystko. Ale mało kto pamięta, że film był dwukrotnie nominowany do Oscara: za oprawę muzyczną i piosenkę przewodnią – obie nominacje dla legendarnego kompozytora, Johna Williamsa.
Emisja: wtorek, 22 marca, godz. 18:50

„Mulan”
„Mulan” z 2020 roku to widowisko przygodowe i zarazem aktorski remake animowanego przeboju Disneya z 1998 roku o tym samym tytule. Tytułowa postać pochodzi z chińskiej legendy ludowej - to dziewczyna, która w męskim przebraniu wstępuje do cesarskiej armii, by ocalić ojca… „Mulan” (2020) otrzymała dwie nominacje do Oscara w kategoriach: najlepsze efekty specjalne i najlepsze kostiumy.
Emisja: piątek, 25 marca, godz. 18:35

„Wojna światów”
Współczesna wersja klasycznego thrillera sci-fi autorstwa H.G. Wellsa. „Wojna światów” w interpretacji mistrza kina Stevena Spielberga ukazuje heroiczną walkę o przetrwanie rodzaju ludzkiego, widzianą oczami przeciętnego Amerykanina (Tom Cruise) i jego rodziny. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara w kategoriach: najlepsze efekty specjalne, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż dźwięku.
Emisja: poniedziałek, 28 marca, godz. 18:30

„Baby Driver”
Romantyczny thriller akcji. Baby (Ansel Elgort) - niewinnie wyglądający, młody kierowca - to mistrz ucieczki, którego zadaniem jest transport zatwardziałych przestępców z punktu A do punktu B. Za każdym razem robi to z polotem i osobistą ścieżką dźwiękową w głowie… niczym Steve McQueen. „Baby Driver” otrzymał trzy nominacje do Oscara w kategoriach: najlepszy dźwięk, najlepszy montaż i najlepszy montaż dźwięku.
Emisja: wtorek, 29 marca, godz. 23:30 oraz środa, 30 marca, godz. 21:00


Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się 27 marca.

Komentarze