2022-06-27

Miejskie inspiracje na wakacje na antenie Polsat Film

0

Bogaty letni repertuar stacji to wielki świat w pigułce. Gdzie można się wybrać? Na antenie filmy, których akcja dzieje się w dużych, pełnych atrakcji miastach. Każdy z tych seansów może zainspirować do niepowtarzalnej podróży. Oto dowód na to, że czasem śledząc akcję, warto uważnie przyglądać się również temu, co jest w tle.

Filmy z repertuaru Polsat Film mogą zainspirować do letnich podróży po wielkich miastach. Wśród różnorodnych produkcji prezentowanych przez stację każdy znajdzie coś dla siebie. Oto 10 tytułów, na które z różnych względów warto zwrócić szczególną uwagę:

Włoska robota”, czyli jak szybko można, ale nie powinno się pływać po kanałach Wenecji.
Emisja w piątek 1 lipca o godz. 21:00.

Plan był nieskazitelny, wykonanie - perfekcyjne. Teraz chcą więcej niż zapłaty za pracę, chcą… zemsty! Ten dramat sensacyjny w gwiazdorskiej obsadzie to remake klasycznego filmu z 1969 roku z Michaelem Cainem w roli głównej.

Grupa złodziei, mistrzów swego fachu, dowodzona przez genialnego stratega Johna (Donald Sutherland) planuje ostatni wielki skok w Wenecji, który mógłby ustawić ich do końca życia. Wszystko przebiega zgodnie z planem aż do chwili, gdy jeden ze złodziei - Steve (Edward Norton) zdradza i zastawia pułapkę na resztę grupy. Ginie John, a pozostali ledwo uchodzą z życiem. Grupa nie może się pogodzić ze śmiercią przyjaciela i postanawia zemścić się na zdrajcy, odbierając mu warte 35 milionów dolarów złoto. Następcą Johna zostaje Charlie (Mark Wahlberg). Aby jednak jego plan zemsty miał szanse powodzenia, potrzebny jest specjalista od otwierania sejfów. Charlie wie, że córka Johna - Stella (Charlize Theron) – jest najlepsza. Piękna i zdeterminowana dziewczyna dołącza do drużyny, która za punkt honoru bierze odnalezienie złodzieja, który ich okradł i chciał wszystkich zabić. Trop prowadzi do Miasta Aniołów…

Niesamowity Spider-Man” oraz „Niesamowity Spider-Man 2”, czyli Nowy Jork, ale przeważnie widziany z góry.
Emisja w niedzielę 3 lipca o godz. 18:10 i w niedzielę 10 lipca o godz. 18:00.

Wielki przebój kinowy, zrealizowany w technologii 3D; pełen akcji, rewelacyjnych efektów specjalnych i sporej dawki humoru. Nowa ekranizacja kultowego komiksu cofa się do początków historii Człowieka-Pająka. Nastoletni samotnik, Peter Parker (Andrew Garfield) nieustannie próbuje odkryć sekret ze swojej przeszłości. Usiłuje dowiedzieć się, co naprawdę stało się z jego rodzicami – porzucili go, gdy był jeszcze dzieckiem. Chłopak jest wychowywany przez stryja Bena (Martin Sheen) i jego żonę, May (Sally Field). Chodzi jeszcze do liceum, gdzie podkochuje się w ślicznej koleżance o imieniu Gwen (Emma Stone). Tajemnicza teczka, którą zostawił mu ojciec (Campbell Scott), doprowadza go do doktora Curta Connorsa (Rhys Ifans). Ale były współpracownik Richarda Parkera nie chce wyjawić jego synowi prawdy. Tymczasem niedługo potem Peter zostaje ukąszony przez pająka o zmodyfikowanym DNA. W jednej chwili wyobcowany nastolatek zamienia się w obdarzonego nadnaturalnymi umiejętnościami Spider-Mana. Wówczas Connors odsłania przed nim swoje drugie, ponure oblicze. Odkrycie rodzinnego sekretu ukształtuje przeznaczenie i wpłynie na przyszłość Petera jako Spider-Mana, stawiając go twarzą w twarz z mrocznym alter ego Connorsa - Jaszczurem...

„Niesamowity Spider-Man” to czwarty film wytwórni Columbia Pictures, powstały na podstawie popularnych komiksów Marvela i jednocześnie pierwszy ze zmienioną koncepcją superbohatera oraz nowym aktorem w roli głównej - rewelacyjnym Andrew Garfieldem, który zabłysnął w „The Social Network” i był nominowany do Złotych Globów, a nominację do Oscara otrzymał za rolę w dramacie wojennym „Przełęcz ocalonych”.

Kod da Vinci”, czyli o tym, do czego prowadzi odwiedzanie paryskiego Luwru nocą
Emisja w sobotę 2 lipca o godz. 23:05 i w niedzielę 3 lipca o godz. 21:00.

„Kod da Vinci" w reżyserii zdobywcy Oscara Rona Howarda („Piękny umysł”) z gwiazdorską obsadą to znakomity thriller zrealizowany na motywach światowego bestselleru autorstwa Dana Browna - wzbudzającej niezwykłe emocje, najbardziej kontrowersyjnej powieści ostatnich lat.

Światowej sławy historyk i badacz symboli profesor Robert Langdon (Tom Hanks) w środku nocy zostaje wezwany do muzeum Luwru, gdzie, jak się okazuje, miało miejsce tajemnicze morderstwo. Jego ofiarą jest kustosz muzeum, Jacques Sauni’re, który przed śmiercią pozostawił jako trop kilka zawoalowanych wskazówek i symboli. Podejrzewany o dokonanie tej zbrodni Langdon, którego własne bezpieczeństwo wisi teraz na włosku, z pomocą młodej agentki policji, wnuczki zamordowanego kustosza, Sophie Neveu (Audrey Tautou), specjalizującej się w kodach i szyfrach, podejmuje próbę rozwikłania zagadki, której kluczowe elementy kryją się w najsławniejszych obrazach mistrza Leonarda Da Vinci. Trop wiedzie do tajnego stowarzyszenia, którego zadaniem od wieków jest ochrona tajemnicy sięgającej swoimi korzeniami 2000 lat wstecz. Duet Langdon-Neveu rusza zatem tropem poszukiwań, który wiedzie przez Paryż, Londyn i Szkocję. Po drodze udaje im się stopniowo łamać kolejne kody, przybliżające dwójkę bohaterów do ujawnienia głęboko skrywanej od wieków tajemnicy. Prawda, którą przyjdzie im odkryć, może wstrząsnąć posadami całej ludzkości!

Zakładnik z Wall Street”, czyli mroczna strona nowojorskiej metropolii.
Emisja w poniedziałek 4 lipca o godz. 21:00.

Thriller kryminalny z George’m Clooney’em i Julią Roberts w rolach głównych, a wyreżyserowała ten rozgrywający się w czasie rzeczywistym, emocjonujący film inna wybitna amerykańska aktorka, Jodie Foster. Gwiazdor telewizyjnego show zostaje zakładnikiem młodego desperata, który przez jego podpowiedzi stracił wszystkie oszczędności.

Lee Gates (w tej roli laureat 2 Oscarów, George Clooney – „Syriana”, „Spadkobiercy”, „Grawitacja”), zwany „Czarodziejem z Wall Street", prowadzi popularny telewizyjny show, w którym doradza ludziom, jak i w co inwestować pieniądze. Wydawcą „Money Monster” i najbliższą mu osobą jest Patty Fenn (laureatka Oscara, Julia Roberts – „Notting Hill”, „Erin Brockovich”, „Sierpień w hrabstwie Osage”). Pewnego dnia do studia nadawanego na żywo programu wdziera się, zmyliwszy ochronę, Kyle Budwell (Jack O'Connell – „Niezłomny”, „300: Początek imperium”) i terroryzuje ekipę. Zdesperowany młody mężczyzna za sprawą wskazówek Gatesa stracił na nowojorskiej giełdzie dorobek całego życia. Grozi, że zabije prowadzącego, jeśli nie otrzyma wyjaśnień, jak to możliwe, że wartość akcji, w które zainwestował, niespodziewanie spadła do zera w ciągu jednej doby. Lee i Patty muszą działać pod presją, aby rozwikłać zagadkę spisku, zawiązanego w sercu dzisiejszych dynamicznie rozwijających się rynków high-tech.

„Zakładnik z Wall Street” to krytyczne spojrzenie na współczesne media i prawa rządzące giełdą. To czwarty film w dorobku reżyserskim wybitnej amerykańskiej aktorki, dwukrotnej laureatki Oscara - Jodie Foster („Oskarżeni”, „Milczenie owiec”).

Bad Boys”, czyli wycieczka do Miami, ale zabawniejsza niż w „CSI: Kryminalnych zagadkach…”.
Emisja w czwartek 7 lipca o godz. 23:00 i w piątek 8 lipca o godz. 21:00.

Mike Lowrey (Will Smith w pierwszej gwiazdorskiej roli) i jego kumpel, Marcus Burnett (Martin Lawrence), dwaj niepoprawni detektywi policyjni z Miami, muszą w trybie nagłym znaleźć odpowiedź, jak heroina warta 100 milionów dolarów „wyparowała” z policyjnego depozytu. Mają mało czasu, ale są niezmiernie pomysłowi. Ich przeciwnikiem okazuje się bezwzględny gangster, nazwiskiem Fouchet (Tcheky Karyo – gwiazdor francuskiego kina, znany m.in. z filmu „Nikita”). W bezpośredniej walce z nim i jego ludźmi obaj wydają się bez szans, więc zmuszeni są korzystać z całego arsenału, nie zawsze legalnych środków. Tymczasem pewna „call girl” - dziewczyna Mike’a, Theresa przyjmuje „zaproszenie” na wieczór w rezydencji pewnego gangstera i zabiera ze sobą swoją współlokatorkę, Julię (Tea Leoni). Na miejscu dochodzi do gangsterskich porachunków, których Julia jest przypadkowym świadkiem. Tylko ci dwaj „źli” stróże prawa mogą ją ocalić…

Za dodatkową rekomendację niech posłuży fakt, że producentami filmu „Bad Boys” byli: Don Simpson i Jerry Bruckheimer („Gliniarz z Beverly Hills”, „Top Gun”, „Karmazynowy przypływ”, „Twierdza”). „Bad Boys” okazał się tak wielkim sukcesem kasowym, że w 2003 roku miał premierę „Bad Boys II” – oba wyreżyserował Michael Bay („Armageddon”, „Pearl Harbor”, „Transformers”, „Sztanga i cash”).

Anioły i demony”, czyli Rzym i Watykan od kulis.
Emisja w sobotę 9 lipca o godz. 23:00 i w niedzielę 10 lipca o godz. 21:00.

Ekranizacja bestsellerowej kontynuacji „Kodu Da Vinci”, w reżyserii Rona Howarda i z gwiazdorską obsadą. Robert Langdon (Tom Hanks), wykładowca na Harvardzie, znawca symboli, zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych. Jego zadaniem jest zidentyfikowanie zagadkowego wzoru wypalonego na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów - potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od 400 lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Jak się okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów współczesnych i panują straszliwą wendettę. Mając na to niezbite dowody i chcąc zapobiec katastrofie, Langdon udaje się do Rzymu, gdzie zagadkę pomaga mu rozwiązać Vittoria Vetra (Ayelet Zurer) - piękna i tajemnicza włoska badaczka pracująca dla instytutu CERN. Ich przewodnikiem po Watykanie zostaje kamerling Patrick McKenna (Ewan McGregor). Zbyt późno oboje odkrywają, że nie powinni mu ufać. Rozpoczyna się zapierająca dech w piersiach podróż, wiodąca przez krypty wiecznego miasta, tajemnicze katakumby, opuszczone katedry, aż do najbardziej tajemniczego na świecie grobowca. Langdon i Vetra będą podążać śladami liczącej sobie 400 lat organizacji Iluminatów, a ich działania mogą okazać się jedyną szansą Watykanu na przetrwanie… Profesor Robert Langdon powróci w trzeciej i ostatniej odsłonie przebojowej filmowej serii.

Taxi 5”, czyli zabójczo śmieszna szarża przez Marsylię i okolice.
Emisja w piątek 15 lipca o godz. 12:20.

Wartka akcja, szybkie pościgi i masa śmiechu! Zapnijcie pasy - to nie będzie zwykły kurs taksówką! Dwadzieścia lat po premierze pierwszej części hitowej serii kultowy biały Peugeot znów rusza z piskiem opon!

Oficer policji i zarazem szalony mistrz kierownicy - Sylvain Marot (Franck Gastambide) wbrew swojej woli zostaje przeniesiony do Marsylii. Na miejscu jego głównym zadaniem staje się rozbicie włoskiego gangu, dokonującego spektakularnych napadów przy pomocy potężnego i niedoścignionego Ferrari. Partnerem w misji Marota zostaje życiowy nieudacznik, najgorszy kierowca w Marsylii - Eddy Maklouf (Salvatore Esposito), prywatnie siostrzeniec słynnego Daniela, właściciela legendarnej białej taksówki…

„Taxi 5” - najnowsza część przebojowego cyklu - to jeszcze więcej akcji, humoru wysokich lotów i koni mechanicznych pod maskami rozpędzonych samochodów. Plus nowi, fantastyczni bohaterowie. W rolach głównych: reżyser, scenarzysta i aktor w jednej osobie – Franck Gastambide oraz gwiazda telewizyjnego hitu „Gomorra”, Salvatore Esposito.

„Taxi 5” to idealny film na uczczenie 20-lecia kultowej serii, którą stworzył Luc Besson - jeden z najważniejszych współczesnych twórców francuskiego kina. Autor scenariuszy i reżyser takich niezapomnianych dzieł, jak: „Wielki błękit” (1988), „Nikita” (1990), „Leon Zawodowiec” (1994), „Piąty element” (1997), a ostatnio - „Lucy” (2014) i „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” (2017). Jako producent odpowiadał za powstanie: „13 Dzielnicy”, „Transportera” i m.in. „Yamakasi – współczesnych samurajów”.

Inferno”, czyli wizyta w kusząco niebezpiecznej Florencji.
Emisja w sobotę 16 lipca o godz. 23:15 i w niedzielę 17 lipca o godz. 21:00.

Znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści Dana Browna. Tom Hanks w roli znanego naukowca, który próbuje rozwikłać trudną zagadkę i tym samym ocalić ludzkość przed zagładą.

Słynny badacz symboli na Harvard University, dr Robert Langdon (Tom Hanks) budzi się w jednym z florenckich szpitali. W ataku został poważnie ranny. Przerażony, zupełnie nie wie, co robi we Włoszech. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna cierpi na amnezję. Tymczasem odkrywa, że ktoś na niego poluje. W ucieczce ze szpitala pomaga mu doktor Sienna Brooks (Felicity Jones). Profesor znajduje w swojej marynarce tajemniczy przedmiot i domyśla się, że to może być klucz do odzyskania przez niego pamięci i rozwikłania najnowszej zagadki. Potrzebuje pomocy, bo nieustannie grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, ale tym razem nikomu nie może ufać. Kierując się wskazówkami z dzieła Dantego - „Boska komedia”, Langdon przemierza Florencję, Wenecję, Stambuł, Budapeszt i ściga się z czasem, pragnąc za wszelką cenę powstrzymać szaleńca, który chce zarazić ludzkość zabójczym wirusem…

„Inferno” to obraz filmowy, który porywa od pierwszej minuty za sprawą szybkiego tempa, atrakcyjnych lokalizacji oraz licznych zwrotów akcji. Nagrodzony Oscarem, reżyser Ron Howard („Piękny umysł”) przedstawia w tym przeboju kinowym adaptację najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku - „Inferno”, autorstwa Dana Browna. To jego trzeci film, po „Kodzie da Vinci” oraz „Aniołach i demonach”, oparty na prozie tego popularnego i zarazem kontrowersyjnego pisarza. Sprawnie zrealizowane, „Inferno” (tytuł odsyła do „Boskiej komedii” Dantego) przykuwa uwagę pełną mrocznych tajemnic fabułą i doborową, międzynarodową obsadą aktorską.

Ciacho”, czyli Warszawa z jej prawdziwymi atrakcjami i niepowtarzalnymi imprezami.
Emisja w poniedziałek 18 lipca o godz. 23:25 i we wtorek 19 lipca o godz. 21:00.

Wielki przebój kinowy z udziałem polskich gwiazd. Kiedy Basia (Marta Żmuda-Trzebiatowska) wpadnie w tarapaty, a jej narzeczony Jan (Tomasz Kot) ujawni swoje prawdziwe oblicze, nieporadni, ale zdeterminowani bracia Basi: Dawid (Tomasz Karolak), Karolek (Paweł Małaszyński) i Krzyś (Marcin Bosak) zrobią wszystko, żeby uratować ukochaną siostrę. Zanim jednak wywrócą cały świat do góry nogami, na drodze spotkają kilka nieplanowanych zwrotów akcji i intrygujących kobiet. Zdecydowana bizneswoman (Joanna Liszowska), roztrzepana adwokat (Marieta Żukowska) i seksowna pani psycholog (Danuta Stenka) nie oprą się wdziękom trzech braci.

Men in Black: International”, czyli ekstremalna podróż po prawie całym świecie; od Paryża, przez Nowy Jork i Londyn, po Włochy i północną Afrykę…
Emisja w sobotę 30 lipca o godz. 18:35 i w niedzielę 31 lipca o godz. 16:45.

Komedia akcji/ science-fiction, której producentem był Steven Spielberg. Kontynuacja (spin-off) przebojowej serii „Faceci w czerni”. Nowi bohaterowie, nowe miejsca na całym świecie i nowe ekscytujące przygody oraz kosmiczne poczucie humoru!

Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia w dzieciństwie sprawiło, że Molly Wright (Tessa Thompson - znana z filmów: „Creed: Narodziny legendy”, „Thor: Ragnarok”) dołącza do Men in Black jako najbardziej zdeterminowana w historii tej tajnej organizacji, Agentka M. Decyzją szefowej tych służb w USA, Agentki O (w tej roli: laureatka dwóch Oscarów, Emma Thompson – „Howards End”, „Rozważna i romantyczna”) wkrótce potem ambitna debiutantka ekspresowo przenosi się do Londynu, gdzie trafia pod skrzydła najznakomitszego „faceta w czerni” - Agenta H (Chris Hemsworth – gwiazda przebojów spod znaku Marvela: „Avengers” i „Thor”). Tymczasem w stolicy Anglii dochodzi do koszmarnego incydentu, w następstwie którego as i żółtodziób, czyli Agenci H i M zostają wrzuceni w sam środek intergalaktycznej intrygi, która wiedzie ich do marokańskim Marrakeszu. Trop prowadzi do… Paryża w 2016 roku i misji na Wieży Eiffla, którą Agent H przeprowadził razem ze swoim ówczesnym partnerem, a obecnie przełożonym - Agentem Wielkie T (dwukrotnie nominowany do Oscara, Liam Neeson - „Lista Schindlera”, „Michael Collins”). A to dopiero początek szalonej eskapady, podczas której wraz z agentami MiB odwiedzimy też najbardziej malowniczy zakątek Włoch. H i M muszą połączyć siły w globalnej przygodzie, aby uratować agencję i ostatecznie świat!

Polecamy wakacje z najlepszym kinem na antenie Polsat Film.

Komentarze