2023-05-05

Tom Hanks w serii hitów według Dana Browna w Polsat Film

0

Gwiazdor w przebojowych produkcjach na podstawie światowych bestsellerów. W majowym paśmie Klasyczna niedziela w Polsat Film trzy popularne thrillery na motywach powieści Dana Browna. Wartka akcja, mroczna atmosfera, intrygujące zagadki i uwielbiany autor literackiego pierwowzoru. Ale to nie wszystko. Te filmy łączy bowiem jeszcze jeden kluczowy element - znakomity aktor w roli pierwszoplanowej: Tom Hanks.

„Kod da Vinci”
Emisja w sobotę 3 lutego o godz. 21:00
„Kod da Vinci” to pierwszy z filmów na podstawie przebojowej literackiej serii Dana Browna. Tom Hanks jako profesor Langdon, światowej sławy historyk i badacz symboli religijnych z Harvardu, podejmuje się rozwiązania sprawy morderstwa w Luwrze. Ta zbrodnia i wskazówki na obrazach Leonarda da Vinci prowadzą głównego bohatera do odkrycia tajemnicy religijnej, która przez dwa tysiące lat była chroniona przez tajne stowarzyszenie i która może wstrząsnąć podstawami chrześcijaństwa. Tomowi Hanksowi partnerują w tej produkcji takie gwiazdy kina, jak: Audrey Tautou, Jean Reno, Ian McKellen, Alfred Molina, Jürgen Prochnow i Paul Bettany.

„Anioły i demony”
W filmie „Anioły i demony” Tom Hanks usiłuje zapobiec aktowi terrorystycznemu wymierzonemu w Watykan podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w Kościele. Razem z nim w tej w ekscytującej historii biorą udział: Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård, Armin Mueller-Stahl i Pierfrancesco Favino.

„Inferno”
Emisja w sobotę 17 lutego o godz. 21:00
W „Inferno” Tom Hanks raz jeszcze wciela się w postać naukowca, który próbuje rozwikłać trudną zagadkę, a tym samym ocalić ludzkość przed zagładą. Tym razem historia rozpoczyna się we Florencji i wiedzie przez Wenecję do Stambułu. W tej wędrówce towarzyszą mu m.in.: Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan, Ben Foster i Sidse Babett Knudsen.

Atrakcyjna oferta Polsat Film
Polsat Film to kanał prezentujący polskie i zagraniczne produkcje, najnowsze hity filmowe oraz przeboje kinowe sprzed lat. Filmy w gwiazdorskiej obsadzie i honorowane prestiżowymi nagrodami. W repertuarze stacji każdy widz znajdzie coś dla siebie. Wśród prezentowanych produkcji jest wiele cykli tematycznych, jak choćby seria filmów z Tomem Hanksem na motywach światowych bestsellerów autorstwa Dana Browna.