2023-08-25

Filmowe hity we wrześniu premierowo w Polsat Film

0

Od polskich przebojów, przez oscarowe superprodukcje, po klasykę kina akcji. Wrześniowa oferta Polsat Film obfituje w popularne produkcje cenione zarówno przez miłośników rozrywki, jak i ambitnych produkcji filmowych. Głośna historia polskiego króla ucieczek Zdzisława Najmrodzkiego, chwalone przez widzów i krytyków „Druhny”, wycieczka do uniwersum Marvela śladem Spider-Mana czy emocjonujące rajdy po ulicach spod znaku „Szybkich i wściekłych” - to tylko część hitów, których premiery we wrześniu na antenie Polsat Film.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”
Emisja w piątek 1 września o godz. 21:00
Komedia akcji inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego - gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła w latach 70. i 80. cała Polska. Tymczasem Zdzisław „Najmro” Najmrodzki (Dawid Ogrodnik) wraz ze swoją ferajną obrabiał Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kochał wolność i dobrą zabawę. Choć żył w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, wciąż szukał tej jedynej. W końcu poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

W głównej roli Dawid Ogrodnik, a partnerują mu: Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Olga Bołądź oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka. W obsadzie znaleźli się także: Andrzej Andrzejewski, Dorota Kolak oraz Sandra Drzymalska. Film wyreżyserował Mateusz Rakowicz, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał też scenariusz. Autorem zdjęć był Jacek Podgórski, a muzykę skomponował Andrzej Smolik.

„Spider-Man: Bez drogi do domu”
Emisja w sobotę 2 września o godz. 17:55 oraz w poniedziałek 4 września o godz. 15:45
Po raz pierwszy w historii tożsamość Petera Parkera jako Spider-Mana (Tom Holland), superbohatera z sąsiedztwa, zostaje ujawniona. Życie nie tylko jego, lecz także jego najbliższych zostaje wywrócone do góry nogami. Nikt nie wie, jak radzić sobie w obliczu narastającego zagrożenia. Peter nie może spełniać swoich superbohaterskich obowiązków, a jednocześnie prowadzić normalnego życia ucznia szkoły średniej. Na domiar złego, samą swoją obecnością naraża na niebezpieczeństwo tych, na których mu najbardziej zależy - swoją dziewczynę MJ (Zendaya), najbliższego przyjaciela (Jacob Batalon) i ciocię (Marisa Tomei). Spider-Man postanawia poprosić o pomoc doktora Strange’a (Benedict Cumberbatch). Jak się z czasem okazuje, nie jest to najlepszy pomysł… Zaklęcie Strange’a tworzy bowiem wyrwę, przez którą do ich świata przedostają się groźni złoczyńcy - Electro (Jamie Foxx), Zielony Goblin (Willem Dafoe) i Doktor Octopus (Aldred Molina). Aby ocalić swoją przyszłość, ale również przyszłość multiwersum, nastoletni Peter musi stawić czoła wszystkim przeciwnikom i uratować świat przed zbliżająca się katastrofą…

„Druhny”
Emisja we wtorek 5 września o godz. 21:00
Annie Walker (Kristen Wiig) jest samotną kobietą z Milwaukee. Jej piekarnia upadła z powodu recesji, co pozbawiło ją oszczędności i spowodowało, że chłopak ją zostawił. Po utracie pasji, pracuje w stresującej, niedostatecznie płatnej pracy w sklepie jubilerskim i dzieli mieszkanie z dziwnym rodzeństwem brytyjskich imigrantów - Gil (Matt Lucas) i Brynn (Rebel Wilson). Annie spotyka się z zamożnym i pochłoniętym sobą, Tedem (Jon Hamm), który traktuje ją wyłącznie jak obiekt seksualny. Gdy więc w końcu na jej drodze stanie mężczyzna, któremu może zaufać – policjant z drogówki, Nathan Rhodes (Chris O'Dowd), ona omal nie przegapi tej szansy. Życie Annie nie rozpieszcza. A jej sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy jako najlepsza przyjaciółka panny młodej - Lillian (Maya Rudolph) zostaje jej druhną honorową. Na przyjęciu zaręczynowym Lillian i Douga (Tim Heidecker) Annie poznaje pozostałe druhny: zamężną od „wieków” i niezmiennie cyniczną kuzynkę Lillian - Ritę (Wendi McLendon-Covey), nową współpracowniczkę Lillian - Beccę (Ellie Kemper), sprośną, ale przyjazną siostrę Douga - Megan (Melissa McCarthy) oraz bogatą i snobistyczną Helen (Rose Byrne), żonę szefa Douga. Rozpoczyna się szalona podróż, której zwieńczeniem ma być wieczór panieński. Annie ze stoickim spokojem koordynuje działania tego komicznego zespołu druhen, aż niespodziewanie odkrywa, że przede wszystkim musi zmierzyć się z druhną alfa, czyli Helen - kobietą, która wyraźnie chce przejąć status najlepszej przyjaciółki. W tej wojnie nikt nie bierze „jeńców”, więc przygotowania do ślubu Lillian stają się serią coraz większych katastrof…

„Szybcy i wściekli 6”
Emisja w sobotę 9 września o godz. 21:00
W finale poprzedniego filmu - „Szybcy i wściekli 5” - Dominic „Dom” Toretto (Vin Diesel) - krymininalista o złotym sercu, ale przede wszystkim prawdziwy mistrz kierownicy - i jego najbliższy przyjaciel i były agent FBI Brian O'Conner (Paul Walker) oraz ich kompani dokonali brawurowego skoku w Rio, obalili lokalne przestępcze imperium i zdobyli 100 milionów dolarów, dzięki którym mogli bezpiecznie rozjechać się po świecie. Ale niemożność powrotu do Stanów i konieczność życia w ukryciu sprawiają, że nie są zadowoleni z obrotu spraw. Tymczasem Hobbs (Dwayne Johnson), agent DSS, który zmusił ich do ucieczki z kraju, śledzi organizację zabójczo wykwalifikowanych najemników, działających w 12 krajach. Jedynym sposobem na powstrzymanie przestępców jest pokonanie ich na ulicy, więc amerykański agent federalny jest zmuszony prosić o pomoc… przestępcę. Hobbs ma dla Toretto i jego ludzi propozycję nie do odrzucenia - w zamian za pomoc w ujęciu kryminalistów oferuje im pełne ułaskawienie, możliwość powrotu do domu i rodzin. Dominic decyduje się pomóc niedawnemu wrogowi także dlatego, że Letty (Michelle Rodriguez), jego ukochana, nie zginęła i pracuje dla Owena Shawa (Luke Evans), najemnika z przeszłością w brytyjskich służbach specjalnych (SAS), który jest teraz głównym celem śledztwa Hobbsa. „Dom” ponownie zbiera swój doborowy zespół w Londynie. Na jego wezwanie z różnych stron świata przybywają: Brian i jego życiowa partnerka, Mia (Jordana Brewster), Roman (Tyrese Gibson), Tej (Chris „Ludacris” Bridges), Han (Sung Kang) oraz Gisele (Ga Gadot). Cała ekipa szybkich i wściekłych wyrusza w niezwykle ekscytujący, pełen napięcia i zaskakujących zwrotów akcji pościg po Europie.

„Wygrać marzenia”
Emisja we wtorek 12 września o godz. 23:00 oraz w czwartek 14 września o godz. 21:00
Maks Rocki (Józef Pawłowski) to międzynarodowa gwiazda sportu i idol tysięcy kibiców. Znakomity snowboardzista jest królem swojej dyscypliny i pewnie zmierza po złoty medal nadchodzących igrzysk olimpijskich. Jego największy rywal (Sebastian Fabijański) zrobi wszystko, by go pokonać. Szybkość i ryzyko Maks kocha jednak nie tylko na zaśnieżonym stoku, lecz także poza nim. Pełen przebojowości i… pychy, czerpie z życia pełnymi garściami. Kontrakty sponsorskie, drogie samochody i piękna Julia (Joanna Opozda) - to wszystko znika w ułamku sekundy, gdy Rocki - pod wpływem bezwzględnego menadżera (Sławomir Orzechowski) i pozbawionego skrupułów gospodarza telewizyjnego talk show (Andrzej Grabowski) - próbuje pobić światowy rekord prędkości w zjeździe na desce i… doznaje groźnej kontuzji. Lekarze i eksperci twierdzą, że eliminuje go ona z występu w igrzyskach. Opuszczają go przyjaciele, dziewczyna i menadżer, a wszystkie media krytykują. Jest sam - sfrustrowany, rozgoryczony i bez pieniędzy. Jego przeciwieństwem okazuje się Shu (Selina Lo) - pianistka z Chin, wielka gwiazda, podziwiana i oklaskiwana w salach koncertowych, a przy tym dziewczyna naturalnie skromna. Spotykają się w Budapeszcie, gdzie on zarabia na życie, biorąc udział w ryzykownych pokazach na wodzie, a ona odnosi sukcesy artystyczne. To Shu - piękna, pokorna i pełna mądrości młoda kobieta pomaga głównemu bohaterowi podjąć kluczową decyzję, by wrócić do korzeni i tam zacząć wszystko od nowa. Za jej radą, Maks jedzie do Polski, do rodzinnej miejscowości w górach. Mama (Małgorzata Kożuchowska) jest szczęśliwa z jego powrotu, zupełnie inaczej niż ojciec (Mirosław Baka), jego pierwszy trener, z którym są pokłóceni. W końcu jednak Maks znowu zaczyna trenować. Tymczasem Shu przygotowuje się do najważniejszego występu w swoim życiu - w Konkursie Chopinowskim. Czy zdołają zrealizować swoje marzenia?

„American Pie: Zjazd absolwentów”
Emisja we wtorek 19 września o godz. 21:00
Ulubieni bohaterowie kultowej serii „American Pie” spotykają się po latach podczas zjazdu absolwentów. Spotkanie uświadamia im, że choć przez ponad dekadę zmieniło się wiele, to jednak ani czas, ani też odległość nie są w stanie zmienić starych nawyków. Zjazd przeradza się w odjechaną imprezę, na której nie brakuje… szarlotki i, oczywiście, mamy Stiflera!

„Szybcy i wściekli 8”
Emisja w czwartek 21 września o godz. 23:00 oraz w sobotę 23 września o godz. 21:00
Gdy Dominic „Dom” Toretto (Vin Diesel) i Letty Ortiz (Michelle Rodriguez) spędzają miesiąc miodowy w Hawanie i wydaje się, że reszta drużyny obieżyświatów może też w końcu wieść coś na kształt normalnego życia. Pojawia się jednak zabójczo piękna nieznajoma o imieniu Cipher (Charlize Theron) i wciąga „Doma” do przestępczego podziemia. Wikła go w zdradę najbliższych. Natomiast agent Dyplomatycznej Służby Bezpieczeństwa (DSS) Luke Hobbs (Dwayne Johnson) zostaje zwerbowany do tajnej misji w Berlinie - ma odzyskać urządzenie EMP z tamtejszej placówki wojskowej. W razie niepowodzenia rząd amerykański uzna go za zdrajcę. Hobbs podejmuje wyzwanie. Ale drogę zajeżdża mu „Dom” i kradnie bezcenny łup dla Cipher, która okazuje się być cyberterrorystką. Hobbs zostaje aresztowany i zamknięty w tym samym więzieniu, co Deckard Shaw (Jason Statham) - były brytyjski komandos skazany za współpracę z Cipher. Gdy wkrótce potem Hobbs i Shaw brawurowo uciekają z więzienia, agent amerykańskiego wywiadu o pseudonimie „Pan Nikt” (Kurt Russell) i jego protegowany, Eric Reisner (Scott Eastwood) rekrutują ich, by pomogli zespołowi odnaleźć „Doma” i schwytać Cipher. W skład drużyny wchodzą: Letty - mistrzyni kierownicy, dla której to misja osobista ze względu na jej męża i przez to wyjątkowo trudna; Roman Pearce (Tyrese Gibson), kierowca, dla którego nie ma limitu prędkości i który potrafi uciec przed każdym niebezpieczeństwem; Tej Parker (Chris „Ludacris” Bridges) - nadzwyczajny mechanik samochodowy i Ramsey (Nathalie Emanuel) - genialna hakerka. W tym rozdaniu Dominic Toretto będzie musiał dokonać niemożliwego wyboru, aby uratować osobę, którą kocha najbardziej. Nadchodzi czas próby. Aby sprowadzić do domu człowieka, który uczynił ich rodziną i powstrzymać anarchistkę przed rozpętaniem chaosu na globalną skalę, muszą przemierzyć kawał świata od wybrzeży Kuby i ulic Nowego Jorku po lodowe równiny nad arktycznym Morzem Barentsa.

„Sztuka zrywania”
Emisja we wtorek 26 września o godz. 23:05 oraz w czwartek 28 września o godz. 21:00
Gary Grobowski (Vince Vaught) i Brooke Meyers (Jennifer Aniston) mieszkają w Chicago i poznają się podczas meczu. Chodzą na randki, kupują wspólnie mieszkanie. Gary pracuje jako przewodnik turystyczny w rodzinnym biznesie prowadzonym razem z braćmi - Lupusem (Cole Hauser) i Dennisem (Vincent D’Onofrio). Brooke prowadzi galerię sztuki nowoczesnej, której właścicielką jest ekscentryczna artystka Marilyn Dean (Judy Davis). Po dwóch latach udanego związku nadchodzi kryzys. Kolacja wydawana na cześć rodziny i przyjaciół staje się punktem zwrotnym, gdy on nie spełnia jej prośby i nie chce pomóc w pracach domowych, tłumacząc się zmęczeniem. Brooke czuje się niedoceniona, a Gary wydaje się niedojrzały do stałego związku. Ona jest perfekcjonistką, on jej przeciwieństwem - potrzebuje chwili relaksu po pracy i więcej swobody w domu. Sfrustrowana Brooke zrywa z Garym, choć wciąż go kocha. Zrozpaczona i zarazem nieugięta młoda kobieta szuka porady u swojej przyjaciółki, Addie (Joel Lauren Adams), która wydaje się szczęśliwą żoną i matką. Natomiast Gary radzi się swojego najbliższego kumpla, Johnny’ego (Jon Favreau) i nie wierzy w jego insynuacje, że ona może mieć romans z innym mężczyzną. Brooke i Gary rozstają się. Ale żadne z nich nie chce opuścić mieszkania, w którym żyją od kilku lat. Jako współlokatorzy-wrogowie rozpoczynają psychologiczną wojnę, która ma skłonić drugą stronę do wyprowadzki. Dzieje się tak do momentu, w którym oboje zdają sobie sprawę, że być może walczą o przyszłość swojego związku...

Najlepsze filmowe hity we wrześniu premierowo w Polsat Film.