2023-12-12

Bogata świąteczno-noworoczna oferta filmowa Polsat Film

0

Od kultowych animacji, przez produkcje familijne po emocjonujące kino akcji. Podczas wigilii, świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra oraz w Nowy Rok każdy widz znajdzie coś dla siebie w przebogatej ofercie filmowej Polsat Film. Sprawdź, kiedy stacja emituje coś odpowiedniego dla ciebie. Zaplanuj ten wyjątkowy czas razem z Polsat Film.

Polsat Film przygotował na wigilię, święta, Sylwestra i Nowy Rok specjalną ofertę dla całych rodzin. Wszystkie pokolenia mogą wspólnie spędzić czas przy filmach oraz animacjach, które zyskały uznanie widzów na całym świecie, a także liczne nominacje do prestiżowych nagród oraz same nagrody. Radosne świętowanie czas zacząć! Zarówno dosłowne, jak i metaforyczne, familijne, w domu przed telewizorem. Bo nie ma nic lepszego w tym wyjątkowym czasie. W końcu wspólne oglądanie nas do siebie zbliża i pomaga poczuć magię tego okresu - jedynego takiego w całym roku. Warto spędzić ten czas z najbliższymi oraz z Polsat Film.

WIGILIA, 24 grudnia 2023 r.

„Kung Fu Panda” - godz. 8:00
Entuzjastyczny, duży i trochę niezdarny Po jest maniakiem Kung Fu. Nieoczekiwanie zostaje wybrany do wypełnienia przepowiedni. Marzenia Po stają się rzeczywistością, gdy dostaje szansę studiowania Kung Fu obok swoich idoli, legendarnej Wściekłej Piątki - Tygrysicy, Żurawia, Modliszki, Żmii i Małpy - pod przewodnictwem ich guru, Mistrza Shifu. Wkrótce jednak to do Po należy obrona wszystkich przed nadciągającym zagrożeniem. Ale czy naprawdę może zostać mistrzem Kung Fu? Po wkłada w to zadanie całe swoje serce i ostatecznie przekonuje się, że jego największe słabości okazują się największymi zaletami.

„Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna” - godz. 10:00
Zobacz także: 26 grudnia o godz. 16:15
Akcja tego bożonarodzeniowego odcinka specjalnego rozgrywa się przed wydarzeniami, opowiedzianymi w przeboju kinowym Madagaskar. Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy przygotowują się do świąt. Ale gdy przychodzi czas świętowania, okazuje się, że brakuje Szeregowego. Pingwin zmartwiony tym, że jego przyjaciel Ted jest sam w tym czasie, postanawia udać się po prezent dla niego. Jednak to on zostaje… kupiony. Skipper, Rico i Kowalski ruszają mu na pomoc!

„Krzysiu, gdzie jesteś?” - godz. 12:05
Zobacz także: 26 grudnia o godz. 9:25
Film familijny, nominowany do nagród: People’s Choice w kategorii „ulubiony film rodzinny” i „Oscara za najlepsze efekty specjalne”. Powstały z inspiracji książkami A.A. Milne’a o Kubusiu Puchatku. Mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie. Christopher Robin (Ewan McGregor) jest już dorosły. Zdobył edukację. Walczył podczas II Wojny Światowej. Założył rodzinę. Obecnie mieszka w Londynie razem ze swoją małżonką Evelyn (Hayley Atwell) oraz kilkuletnią córką, Madeline (Bronte Carmichael). Mężczyzna jest całkowicie pochłonięty pracą zarobkową. Sprawuje kierownicze stanowisko w firmie produkującej walizki, która, nie z jego winy, ma poważne problemy finansowe. Christopher obiecał żonie i córeczce, że wkrótce wybiorą się na wymarzone wakacje, ale jego szef, Giles (Mark Gatiss) znowu każe mu zostać w pracy. Wtedy z niespodziewaną wizytą przybywa do niego… Kubuś Puchatek. Wraz z nim Christopher Robin powraca do Stumilowego Lasu, aby spędzić czas też z innymi wiernymi towarzyszami dzieciństwa - Prosiaczkiem, Kłapouchych i Tygryskiem. Ale ta powróż sentymentalna nie przynosi spodziewanego efektu, więc by mu pomóc odkryć na nowo radości życia rodzinnego i docenić proste przyjemności, wkrótce potem Kubuś i jego drużyna wyruszają w szaloną eskapadę ze Stuwiekowego Lasu do Londynu. Pragną przypomnieć dorosłemu i zagubionemu Krzysiowi magię dzieciństwa. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie!

„Rodzina od zaraz” - godz. 14:20
Kiedy Pete (dwukrotnie nominowany do Oscara, Mark Wahlberg) i Ellie (nominowana dwukrotnie do Emmy, Rose Byrne) postanawiają założyć rodzinę, uświadamiają sobie, że ich nowy dom jest zbyt duży tylko dla nich, więc postanawiają adoptować dziecko. Oboje są idealistami i nawet nie przeczuwają, jak bardzo skomplikowany jest cały proces adopcji. Dwie pracownice opieki społecznej - Karen (nagrodzona Oscarem, Octavia Spencer) i Sharon (Tig Notaro) towarzyszą pełnym nadziei rodzicom w drodze do adopcyjnego rodzicielstwa. Pary są zabierane na Jarmark, czyli specjalną imprezę charytatywną, podczas której potencjalni rodzice w niezobowiązujących okolicznościach, w plenerze, mają okazję bliżej poznać dzieci, które chcą adoptować. Zapewne Pete i Elie początkowo myśleli o przysposobieniu dziecka bardzo małego, ale podczas tej imprezy spotykają troje rodzeństwa, w tym zbuntowaną piętnastolatkę (Isabela Moner) i w ciągu jednego dnia z bezdzietnej pary stają się rodziną dla aż trojga dzieci. Teraz Pete i Ellie muszą szybko nauczyć się nawiązywać kontakt z dziećmi, aby stać się prawdziwą rodziną. Towarzyszy temu mnóstwo zabawnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji...

„Last Christmas” - godz. 18:50
Emilia Clarke (znana też jako Khaleesi lub Matka smoków) w świątecznym filmie inspirowanym niezniszczalnym przebojem George'a Michaela i zespołu Wham! Kate na co dzień pracuje jako elf w jednym ze sklepów z artykułami świątecznymi. Swoim pechem mogłaby obdarować co najmniej kilka osób. Pewnego dnia bohaterka poznaje Toma - mężczyznę idealnego - dzięki czemu w jej życiowym tunelu beznadziei pojawia się światełko. Tymczasem w Londynie nastaje „najpiękniejszy czas w całym roku”, który zaczyna krzyżować wszystkie plany Kate.

„2012” - godz. 21:00
Film twórców „Dnia Niepodległości”. Obraz ten to wielkie widowisko ze wspaniałymi efektami specjalnymi, błyskotliwym montażem i akcją trzymającą w napięciu od pierwszych chwil. Przed wiekami Majowie pozostawili ludzkości kalendarz, który dokładnie wskazywał datę końca świata i mówił o zjawiskach, które miału mu towarzyszyć. Od tamtego czasu astrologowie odkryli starożytne teorie, numerolodzy wzory, które je potwierdzają, a geolodzy stwierdzili, że Ziemia od dawna jest skazana na taki scenariusz. Nawet rządowi naukowcy nie mogą zaprzeczyć faktom - w 2012 roku Ziemię czekają kataklizmy o niebywałej skali. Przepowiednia, której początek dali Majowie została dobrze udokumentowana, przedyskutowana, rozłożona na czynniki i sprawdzona. W 2012 roku nastąpią zjawiska, o których dobrze wiedzieliśmy - byliśmy przecież ostrzegani przed tysiącami lat.

BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia 2023 r.

„Artur ratuje Gwiazdkę” - godz. 8:50
Jak Święty Mikołaj dostarcza miliardy prezentów na całym świecie zaledwie w jedną noc? Otóż jest to możliwe dzięki elitarnej armii miliona Elfów Polowych, ogromnemu centrum dowodzenia znajdującemu się pod lodem na Biegunie Północnym! Jak to zatem możliwe, aby przy tak perfekcyjne przygotowanej akcji, jedno dziecko nie otrzymało swego prezentu? Dla Artura, najmłodszego syna Świętego Mikołaja, może to grozić końcem bożonarodzeniowej magii. Razem z dziadkiem, emerytowanym Świętym Mikołajem, zbuntowanym młodym elfem, na starych saniach zaprzężonych w kilka niewyszkolonych reniferów, Artur rozpoczyna szaleńczą misję, by dostarczyć na czas ostatni prezent!

„Pani Doubtfire” - godz. 10:50
Wielki przebój kinowy. Znakomita komedia familijna w gwiazdorskiej obsadzie. Lekkomyśly ojciec (Robin Williams) po rozwodzie usiłuje zachować bliski kontakt z dziećmi. Z pomocą geniusza charakteryzacji przemienia się w energiczną brytyjską nianię, panią Doubtfire. Zaakceptowany przez dzieci brnie w sytuację bez wyjścia.

„Dziadek do orzechów i cztery królestwa” - godz. 13:25
Baśniowe widowisko aktorskie od Disneya, które nawiązuje do „Dziadka do orzechów” - zarówno baletu Piotra Czajkowskiego, jak i opowiadania E.T.A. Hoffmanna. Bohaterką filmu jest dziewczynka o imieniu Klara (Mackenzie Foy), która w Wigilię Bożego Narodzenia staje się świadkiem niezwykłych wydarzeń. Widzi, jak jej ulubiona zabawka - Dziadek do orzechów - ożywa i staje do walki z Królem Myszy. Po pokonaniu potwora Dziadek do orzechów zabiera Klarę do magicznej krainy zamieszkałej przez lalki. Dziewczynka szuka tam jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczego, innego wymiaru. Po drodze poznaje żołnierza Phillipa. Po przybyciu na wyznaczone miejsce nastolatka spotyka Cukrową Wróżkę (Keira Knightley) i dowiaduje się, że królestwom Śnieżynek, Kwiatów i Słodyczy zagraża armia mrocznej krainy, którą rządzi Matka Cyrkonia (Helen Mirren), Władczyni Czwartego Królestwa. Czy głównej bohaterce uda się odnaleźć upragniony klucz oraz zaprowadzić ład w magicznej krainie?

„Anioły i demony” - godz. 18:10
Ekranizacja bestsellerowej kontynuacji „Kodu Da Vinci” w reżyserii Rona Howarda z gwiazdorską obsadą (Tom Hanks, Ewan McGregor). Robert Langdon, wykładowca na Harvardzie, znawca symboli, zostaje pilnie wezwany do położonego koło Genewy centrum badań jądrowych. Jego zadaniem jest zidentyfikowanie zagadkowego wzoru wypalonego na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajemnego bractwa iluminatów - potężnej, aczkolwiek nieistniejącej od 400 lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak choćby Galileusz. Jak się okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasów współczesnych i planują straszliwą wendettę.

„Robin Hood” - godz. 21:00
Dwoje laureatów Oscara, Russell Crowe i Cate Blanchett, w opowieści o legendarnej postaci z XIII-wiecznej Anglii, która do dziś inspiruje twórców. Robin Hood wraz ze swoją bandą stawia czoła korupcji w wiosce Nottingham i prowadzi powstanie przeciwko koronie, które na zawsze zmieni równowagę światowych sił. Niezależnie od tego, czy uważany jest za złodzieja, czy bohatera, jeden człowiek o skromnym pochodzeniu stanie się wiecznym symbolem wolności dla swojego ludu. Film wyreżyserowany przez czterokrotnie nominowanego do Oscara Ridleya Scotta.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, 26 grudnia 2023 r.

„Pada Shrek” - godz. 7:00
Świąteczna wersja jednej z najpopularniejszych animacji na świecie. Zbliża się Wigilia Bożego Narodzenia. Shrek marzy o tym, by nacieszyć się spokojem domowego ogniska. Każdy ulega euforii, jedynie Shrek nie poddaje się emocjom, bo nie znosi świąt. Aby jednak nie sprawić Fionie i dzieciom zawodu, postanawia zaangażować się w przygotowania. Udaje mu się zdobyć poradnik dla tych, którzy m.in. nie wiedzą, jak zorganizować święta. Shrek szykuje dom i rodzinę do Bożego Narodzenia. Osioł, Kot w Butach i Ciastek obserwują jego wysiłki z dezaprobatą. Zażenowani niezdarnością ogra postanawiają pomóc.

„Świętastyczne kolędowanie” - godz. 7:35
Shrek wraz z rodziną, osłem i wszystkimi znanymi postaciami z bajek spotykają się, aby razem obchodzić Wigilię. Bohaterowie opowiadają zabawne historie i śpiewają znane piosenki oraz kolędy.

„Dawid i Elfy” - godz. 10:40
Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Niestety, nie jest to szczęśliwy czas w życiu jedenastoletniego Dawida. Poznanie elfa pozwala mu jednak dostrzec, o co tak naprawdę chodzi w Świętach i uratować ich magię. Ludzie są potrzebni elfom czy elfy ludziom? Elf Albert (Jakub Zając) początkowo wierzy, że to on pracuje dla ludzi. Jest najskuteczniejszym elfem w krainie Świętego Mikołaja (Cezary Żak). Najszybciej i najlepiej wyczarowuje prezenty. Ale zaczyna tracić moc i nie rozumie, czemu tak się dzieje. Wtedy przypomina sobie Dawida (Cyprian Grabowski), 11-letniego chłopca, któremu ze Świętym Mikołajem rozwoził w Wigilię prezenty. Elf Albert odkrywa, że magiczna moc bierze się z wdzięczności obdarowanych ludzi. Przybywa do Warszawy i spotyka Dawida. Chłopiec właśnie przeżywa trudny czas. Przeprowadził się do wielkiego miasta i czuje się samotny, bo rodzice (Anna Smołowik, Michał Czernecki) są zapracowani, a z rówieśnikami nie potrafi znaleźć wspólnego języka. Prawdziwy elf traktuje go jak przyjaciela, dlatego Dawid nie posiada się z radości. Zachwyca się Albertem i szczerze zaczyna go kochać. Dla przyjaciela Dawid jest gotów znieść nawet pretensje rodziców. Po cichu liczy, że Albert spędzi z nimi święta Bożego Narodzenia. Ale elf ma inne plany. Skoro z Dawidem poszło mu tak dobrze, postanawia ruszyć w miasto i podbić miliony ludzkich serc. Spotyka go jednak wielkie rozczarowanie, bo ludzie są zajęci swoimi sprawami. Elf Albert coraz bardziej słabnie. Traci moc, co może skończyć się tym, że zniknie. Nie traci jednak nadziei, bo Dawid wierzy w niego...

„Madagwiazdka” - godz. 15:45
Zwierzaki chcą w końcu wyrwać się z Madagaskaru do Nowego Jorku. Budują w tym celu balon, ale lemury pod wodzą Juliana zestrzeliwują ich. Dochodzi również do „obrony” wyspy przed czerwonym goblinem, w wyniku której zostaje on zestrzelony przez Alexa. Okazuje się, że był to Święty Mikołaj, który w wyniku wypadku traci pamięć. Zwierzaki w poczuciu winy postanawiają mu pomóc i rozdać świąteczne prezenty za niego. Czy im się uda?

„Pingwiny z Madagaskaru” - godz. 16:25
Zobacz także: 1 stycznia o godz. 12:50
Przebój kinowy. Animacja „Pingwiny z Madagaskaru” powstała na fali ogromnej popularności serialu, będącego spin-offem popularnej serii animacji „Madagaskar”. Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy powracają jako superszpiedzy! Pierwsza pełnometrażowa animacja z kultowymi pingwinami na pierwszym planie. Tym razem doskonale przeszkolone nieloty stają do walki ze złowieszczym Oktawiuszem Mackiewiczem, który zagraża bezpieczeństwu świata. Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy angażują się w zadanie, od którego zależą losy świata. Muszą stawić czoła szalonej ośmiornicy - doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce przejąć kontrolę nad Ziemią. Aby zwiększyć swoje szanse, oddział łączy siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi zagadkowy Agent Utajniony. Skipper w naturalny sposób przystępuje do rywalizacji o to, czyje metody są skuteczniejsze. Jak na prawdziwych superszpiegów przystało oddział nielotów odwiedzi pół świata, m.in. Wenecję, Antarktykę, pustynię, Szanghaj i Nowy Jork.

„Kevin sam w Nowym Jorku” - godz. 18:25
Kontynuacja przygód Kevina (Macaulay Culkin), a zarazem jednej z najbardziej kasowych komedii familijnych. Zbliża się kolejne Boże Narodzenie i rodzina McCallisterów oraz liczni kuzyni tym razem wybierają się na odpoczynek świąteczny na Florydę. Ponieważ wciąż dobrze pamiętają, jak wiele kłopotów mieli poprzednio w Paryżu, gdy Kevin (Macaulay Culkin) sam został w domu, tym razem wszyscy go bardzo pilnują. Ale raz jeszcze z powodu awarii prądu przyjeżdżają na lotnisko dosłownie w ostatniej chwili i w wyniku nieporozumienia Kevin, biorąc przez pomyłkę obcego mężczyznę za swojego tatę, wsiada do samolotu lecącego do Nowego Jorku i raz jeszcze zostaje na święta zupełnie sam i w dodatku w obcym mieście. Tu spotyka dwóch „dawnych” znajomych: Harry’ego (Joe Pesci) i Marva (Daniel Stern) - poprzednio znanych jako „mokrzy bandyci”, który obecnie zmienili zakres działalności i nazwali się „bandyci – lepkie ręce”. Harry i Marv ukryli się wśród dekoracji, w domkach dla lalek, by pod osłoną nocy, gdy sklep opustoszeje, wyjść z ukrycia i obrabować skarbonkę z datkami na biedne dzieci. Kevin nie zamierza im na to pozwolić…

„Święty interes” - godz. 21:00
Komedia o dwóch braciach Leszku (Piotr Adamczyk) i Janku (Adam Woronowicz), zaczyna się w momencie, gdy obaj przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Na miejscu okazuje się, że ojciec cały majątek pozostawił w spadku fundacji im. Jana Pawła II. Ta wiadomości doprowadza braci do szału. Na pomysł, jak powetować sobie finansową stratę, wpadają, gdy odnajdują w stodole stary samochód, którym - jak wieść niesie - jeździł sam Karol Wojtyła… Gdy miejscowi dowiadują się o planach braci, postanawiają zebrać pieniądze i odkupić cudowne auto, które – w co głęboko wierzą – ma moc uzdrawiania. Leszek i Janek postanawiają zweryfikować wartość rynkową samochodu i sprzedać je temu, kto da więcej, aby móc spłacić swoje długi. Problem w tym, że wierzyciel braci już wpadł na ślad cudownego wozu.

SYLWESTER, 31 grudnia 2023 r.

„Kung Fu Panda 2” - godz. 9:10
Animacja studia DreamWorks. Kontynuacja wielkiego przeboju kinowego. Komedia twórców hitów: „Shrek”, „Madagaskar” i „Kung Fu Panda”. Uwielbiana na całym świecie panda powraca. Spełniły się marzenia Po i jest on teraz Smoczym Wojownikiem. Wraz z przyjaciółmi, mistrzami kung fu, czyli Potężną Piątką: Tygrysicą, Żurawiem, Modliszką, Żmiją i Małpą, chroni Dolinę Spokoju. Ale nowe wspaniałe życie Po jest zagrożone. Oto straszliwy złoczyńca planuje wykorzystać pewną sekretną broń, by podbić Chiny i zniszczyć kung fu. Po i Potężna Piątka muszą wyruszyć w podróż przez kraj, aby stawić czoła zagrożeniu i zniszczyć zło. Ale jak Po pokona broń, zdolną pokonać kung fu? Musi spojrzeć wstecz i odkryć tajemnicę swego pochodzenia. Tylko wtedy będzie umiał uwolnić siłę, której tak bardzo potrzebuje do zwycięstwa.

„Kung Fu Panda: Sekrety Mistrzów” - godz. 11:05
Krótkometrażowy film o jednym z najpopularniejszych bohaterów animacji na świecie: Kung Fu Pandy. Po i Potężna Piątka odkrywają legendę związaną z trzema mistrzami kung fu: Latającym Mistrzem Rhino, Mistrzem Wołem i Mistrzem Krokodylem.

„Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu” - godz. 16:15
Zobacz także: 1 stycznia o godz. 10:25
Ekranizacja trzeciej części słynnej serii książek C.S. Lewisa. Łucja i Edmund Pevensie zostają wraz ze swoim kuzynem Eustachym wciągnięci do wnętrza obrazu i przetransportowani do Narnii. Tam trafiają na pokład wspaniałego statku, o dumnej nazwie Wędrowiec do świtu, gdzie przyłączają się do króla Kaspiana i szlachetnej myszy Ryczypiska. Odważni podróżnicy wyruszają w rejs na tajemnicze wyspy, gdzie muszą stawić czoła mitycznym potworom. Celem misji jest odnalezienie potężnego lwa Aslana, a od jej powodzenia zależny jest los całej Narnii.

„Noc w muzeum” - godz. 18:40
Wielki przebój kinowy w gwiazdorskiej obsadzie. Niesamowita przygoda dla całej rodziny. Larry Daley (Ben Stiller), pechowy marzyciel, którego niestworzone idee nigdy nie zaprocentowały, na gwałt potrzebuje zajęcia. Zrezygnowany, przyjmuje posadę ochroniarza w Muzeum Historii Naturalnej. Już pierwszej nocy przekonuje się, że nie jest to zwykłe miejsce pracy. Kiedy bowiem zapada zmrok - muzeum ożywa. Dosłownie. Staje twarzą w twarz z krwiożerczym szkieletem T-Rexa, armią maleńkich rzymskich żołnierzyków, kowbojami czy złośliwymi małpami. Film w polskiej wersji językowej.

„Pojutrze” - godz. 21:00
Czy świat stoi u progu nowej epoki lodowcowej? To pytanie od lat zadaje sobie klimatolog Jack Hall (Dennis Quaid). Hall przekonany jest, że globalne ocieplenie prędzej czy później doprowadzi do katastrofalnych zmian klimatycznych na naszej planecie. Wyniki badań, które przeprowadził na Antarktydzie, pokazują, że podobna katastrofa miała miejsce już wcześniej, dziesięć tysięcy lat temu. Wszystko wskazuje na to, że wydarzy się ponownie: od Antarktydy odrywa się olbrzymi kawał grubej pokrywy lodowej, a całym globem wstrząsa seria niezwykłych kataklizmów.

„Najmro” - godz. 23:40
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie „Najmro” wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

NOWY ROK, 1 stycznia 2024 r.

„Piotruś Pan” - godz. 8:00
Wspaniały świat magii i przygód ożywa w filmie Piotruś Pan - doskonałej adaptacji ponadczasowej opowieści J. .M. Barriego. Wyruszajcie więc do niezwykłej krainy Nibylandii gdzie nikt nigdy nie dorasta, nie panują żadne prawa dorosłych, trwa wieczna zabawa i radość. Beztroska tego miejsca zostaje jednak zakłócona przez złego Kapitana Hooka (Jason Iaacs) i bandę jego piratów. Dzieci z Piotrusiem Panem (Jeremy Sumpter) na czele muszą stawić mu czoła, aby uchronić swój cudowny świat.

„Śniadanie do łóżka” - godz. 14:50
Opowieść o zdolnym, choć pechowym kucharzu Piotrze (Tomasz Karolak), który ku swojemu zaskoczeniu trafia na okładkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i... miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) - szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty - jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy utalentowanego eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga jego niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk) - koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy kulinarny geniusz okaże się również wirtuozem sztuki kochania?

„Łowca i Królowa Lodu” - godz. 16:35
Poznajcie historię, która poprzedzała wydarzenia znane z opowieści o Królewnie Śnieżce. Zła królowa Ravenna (Charlize Theron) zdradza swoją dobrą siostrę Freyę (Emily Blunt), zamrażając jej serce i uwalniając jej mrożącą moc, z której Freya nie zdawała sobie sprawy. Freya udaje się do królestwa na dalekiej Północy, gdzie tworzy armię mających strzec ją łowców, którym przyświeca jedna zasada – nigdy się nie zakochać. Gdy między dwiema królowymi rozpoczyna się wojna o dominację, najlepszy Łowca, Eric (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sarah (Jessica Chastain) muszą pomóc Freyi w pokonaniu złej siostry

„Shrek Forever” - godz. 19:00
Czwarta część wielkiego przeboju kinowego. Wszystko zaczęło się od uroczego ogra… który zaprzyjaźnił się z gadającym osłem… i uratował piękną księżniczkę we wspaniałej i niepowtarzalnej bajkowej opowieści, która dała początek całej sadze animacji. Teraz przyszedł czas na przezabawny koniec dekady Shreka w filmie „Shrek Forever”, ostatnim rozdziale tego bijącego rekordy popularności, nagrodzonego Oscarem fenomenu filmowego. Tęskniąc za czasami, kiedy żył jak „prawdziwy ogr”, Shrek podpisuje magiczny kontrakt z Rumpelnickim i puf! – w mgnieniu oka, wszystko się zmienia. Osioł nie pamięta swojego najlepszego przyjaciela, Fiona jest twardą wojowniczą księżniczką, a Kot w Butach jest przeraźliwie gruby. Razem mają tylko 24 godziny, by odwrócić zaklęcie i ocalić Zasiedmiogórogród, i żyć długo, i szczęśliwie.

„Kształt wody” - godz. 21:00
Mistrz snucia opowieści grozy, Guillermo del Toro, stworzył kolejne dzieło, które zachwyciło zarówno widzów, jak krytyków filmowych na całym świecie. Ta baśń dla dorosłych rozgrywa się w realiach Ameryki czasów Zimnej Wojny. Baltimore, w stanie Maryland, około 1962 roku. Elisa (Sally Hawkins – za tę rolę pierwszoplanową nominowana do nagród: Oscar, Złoty Glob i BAFTA) wiedzie samotną, monotonną egzystencję, nocami pracując jako sprzątaczka w pilnie strzeżonym rządowym laboratorium. Elisa nie miała łatwego życia. Jest sierotą, która nigdy nie poznała swoich rodziców. Jej jedynym przyjacielem jest wyalienowany sąsiad, Giles (Richard Jenkins - za tę rolę drugoplanową nominowany m.in. do nagród: Oscar i Złoty Glob), niespełniony artysta-malarz. Elisa jest niema, więc jest postrzegana jako osoba gorsza. Ma jednak coś, czego inni powinni jej zazdrościć: niewyczerpane pokłady empatii i jeszcze większą wyobraźnię. Wkrótce te cechy odmienią jej życie na zawsze, gdy ona i jej koleżanka z pracy, Zelda (Octavia Spencer – za tę rolę drugoplanową nominowana do nagród: Oscar, Złoty Glob i BAFTA), odkrywają tajemniczy eksperyment. Okazuje się, że w tym tajnym laboratorium jest więziony przez wojsko, Człowiek-Amfibia (Doug Jones), wyglądający niczym stwór z horrorów. Gdy jednak Elisa zaczyna go poznawać, uświadamia sobie, że to nie jest żadna bestia, lecz wrażliwa i krucha Istota, skazana na życie w cierpieniu w świecie ludzi. Naukowcy przeprowadzają na więźniu niekończące się doświadczenia, a bezduszny agent federalny Richard Strickland (Michael Shannon – „Zakazane imperium”, „Zwierzęta nocy”) z upodobaniem go torturuje. Wojskowi zamierzają zrobić wiwisekcję człekokształtnego stwora, interesują się nim też rosyjscy szpiedzy. Poruszona jego dramatem Elisa postanawia ocalić mu życie...

Zaplanuj niezapomniane święta, Sylwestra i Nowy Rok w rodzinnej atmosferze z Polsat Film!