2020-03-19

„Krzywy kadr”: Gościem raper i wokalista Vienio

0

Piotr Więcławski opowiada o ważnym filmie „Skandal. Ewenement Molesty”. Po ponad dwudziestu latach od wydania kultowej płyty „Skandal” powstała produkcja, która ukazuje narodziny legendarnej grupy Molesta Ewenement i kontekst tamtych czasów. - To dokument o zmianach, które zadziały się w członkach zespołu, ale i społeczeństwie - opowiada „Vienio” w rozmowie z Jakubem Jusińskim.

Oglądaj „Krzywy kadr” online na IPLA.TV.

Piotr „Vienio” Więcławski to raper, wokalista, autor tekstów, a także reżyser i dziennikarz radiowy. Widzowie Polsatu znają go z roli Jarosława „Hiszpana” Kietlińskiego w serialu „Pierwsza Miłość” oraz z udziału w programie „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”, w którym dotarł do finału.

Za to dla fanów polskiego hip-hopu to przede wszystkim inicjator legendarnego zespołu Mistic Molesta, który potem przekształcił się w Molesta Ewenement. Największą popularność przyniosła grupie debiutancka płyta „Skandal”, którą pokochała buntująca się przeciwko otaczającej rzeczywistości młodzież.

I choć album został wydany ponad dwadzieścia lat temu, to dopiero teraz poznamy bliżej historię stojącą za legendarnym krążkiem, który wyznaczył kanon polskiego hip-hopu. W produkcji „Skandal. Ewenement Molesty”, wyreżyserowanej przez Bartosza Paducha, występują wszyscy członkowie zespołu: Vienio, Włodi, Wilk i Pelson, a także inne osoby powiązane ze składem m.in. Pono, Pezet czy Sokół. Premiera zapowiadana jest na maj 2020 roku.

Kilka lat temu Molesta Ewenement zawiesiła działalność muzyczną, a drogi chłopaków rozeszły się w różnych kierunkach. Jednak zdaniem Vienia sytuacja może się niedługo zmienić, na co czeka wielu fanów.
- Czy jest szansa, żebyście wrócili do koncertowania? - pyta Jakub Jusiński, prowadzący program „Krzywy kadr”.
- Myślę, że jest taka możliwość. Są takie plany i myślę, że może coś z tego być - odpowiada raper.
- Realne? - kontynuuje wątek dziennikarz.
- Tak - kończy z uśmiechem muzyk.

„Krzywy kadr” to nowy, niebanalny program, w którym Jakub Jusiński z IPLA.TV i POLSAT.PL w zabawny sposób opowiada o najnowszych produkcjach filmowych i rozmawia z postaciami ze świata kina.

Komentarze